Copyright © 2000-2017   Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu

Szkolny Klub Sportowy

Worek medali "wyłowionych" z basenu

Utworzono: wtorek, 16, styczeń 2018 J. Paszka

Czytaj więcej...Dzisiaj na Krytej Pływalni w Nowym Sączu odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w Pływaniu Indywidualnym i Sztafetowym klas 7 i oddziałów gimnazjalnych.

Zawody rozpoczęły się od startów indywidualnych. I tutaj nie było na nas mocnych. Zgarnęliśmy prawie połowę medali możliwych do zdobycia!!! Łącznie 10 medali indywidualnych i 2 w sztafecie robi wrażenie!!! Ale po kolei ;)

Już po pierwszym wyścigu eliminacyjnym na 50m stylem dowolnym było wiadome, że złoto i srebro wędruje do SP3. Dominika Brzeska (7b) wygrała, a Julia Halulko (3c-OG) dopłynęła tuż za nią. Obie panie nie tylko zdobyły medale, ale poprawiły także swoje rekordy życiowe.

Po dziewczynach przyszedł czas na chłopców rywalizujących w stylu dowolnym. Po szybkim wyścigu Piotr Miśtak (3a-OG) potwierdził, że w tym roku jest "chłopakiem na medal" ;) Piotr zdobył dzisiaj srebro.

W stylu grzbietowym u dziewczyn 1 i 2 miejsce wyglądało podobnie jak w ubiegłym roku... normalnie nuda ;] Justyna Ślipek (3a-OG) kontrolując wyścig zgarnęła złoto, a Martyna Hajduga (2d-OG) srebro. Obie panie także poprawiły swoje życiówki.

Czytaj więcej...

Pływackie Mistrzostwa

Utworzono: czwartek, 11, styczeń 2018 J. Kotlicka

Czytaj więcej...W dniu dzisiejszym na sądeckiej krytej pływalni rozegrano Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Pływaniu Indywidualnym i Sztafetowym. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z terenu miasta Nowego Sącza, w tym i nasza. Uczestnicy startowali w dwóch grupach wiekowych: 2005-2007 - grupa starsza, 2008-2010 - grupa młodsza, osobno dziewczęta i chłopcy.

Temperatura powietrza na pływalni oscylowała w granicach 30 stopni, a emocje związane ze startem dodatkowo podgrzewały atmosferę:) Konkurencja była bardzo duża, bowiem w zawodach startowali najlepsi pływacy z Nowego Sącza, na co dzień trenujący w klubach i prywatnie z trenerami. Nasi reprezentanci i tym razem nie zawiedli. Aż połowa z nich znalazła się w pierwszej "dziesiątce" w swoich kategoriach. Największy sukces odniosły nasze najmłodsze zawodniczki, zdobywając medale i awans na zawody wojewódzkie. GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej...

Mamy po prostu wspaniałych sportowców :)

Utworzono: sobota, 16, grudzień 2017 J. Paszka

Czytaj więcej...Wczoraj w Ratuszu Miejskim odbyło się uroczyste podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2016/2017.

Na samym początku dokonano wręczenia pięknych pucharów za Sądecką Spartakiadę Dzieci, która po raz pierwszy została rozegrana w tym roku szkolnym. Świetne starty przez 3 dni rywalizacji sprawiły, że to właśnie nasza szkoła wywalczyła Puchar Prezydenta Nowego Sącza i wygrała całą spartakiadę. BRAWO!

Następnie podsumowano roczne współzawodnictwo sportowe pomiędzy wszystkimi szkołami w Nowym Sączu za rok szkolny 2016/2017.

18 konkurencji + 10 miesięcy walki + wspaniała młodzież = 1 miejsce dziewczyn i 3 miejsce chłopców w Gimnazjadzie Młodzieży oraz 3 miejsce dziewczyn w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - to nasz OGROMNY SUKCES!!! 

Dziewczyny i chłopcy w sumie uzyskali największą liczbę punktów spośród wszystkich szkół gimnazjalnych!!! Możemy więc śmiało nazwać się najbardziej usportowioną szkołą w Nowym Sączu!!! BRAWO!

Czytaj więcej...

Siatkarskie Mikołajki

Utworzono: czwartek, 07, grudzień 2017 J. Kotlicka

Czytaj więcej...W dniu dzisiejszym, na hali sportowej przy ul. Nadbrzeżnej rozegrano Siatkarski Turniej Mikołajkowy dziewcząt i chłopców z kl. 3-4. Naszą szkołę reprezentowała silna grupa chłopców z klas 3-4 w składzie:
Zespół 1: Szymon Cempa 4B + Krystian Górowski 4B,
Zespół 2: Michał Ćwikiel 4A + Dawid Kosiński 4A,
Zespół 3: Szymon Surma 4A + Krzysztof Kozik 4B + Oskar Białoń4D - rez.,
Zespół 4: Piotr Furtak 3A + Seweryn Starczewski 3A.

W zawodach wzięło udział 12 "dwójek" chłopięcych i 8 dziewczęcych. Zawodnicy rywalizowali w grupach. Nasi chłopcy z Zespołu 1 w grupie wygrali wszystkie mecze i weszli do finału A. W finale wygrali 1 mecz i jeden przegrali. Ostatecznie zajęli 2. miejsce!!!  Zespół 2. i Zespół 4. ex aequo zdobyli 4. miejsce, a Zespół 3. zdobył w meczach cenne doświadczenie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodki upominek od wysłanników Mikołaja oraz zostali nagrodzeni medalami.

Czytaj więcej...

Pływacy na medal!

Utworzono: wtorek, 05, grudzień 2017 J. Paszka, R. Bednarek, K. Jarzębak

Czytaj więcej...Ponad 300 zawodniczek i zawodników wzięło dzisiaj udział w corocznych Mikołajkowych Zawodach Pływackich, które odbyły się na Krytej Pływalni w Nowym Sączu. Nasza ekipa tradycyjnie nie zawiodła :)

Padła cała masa nowych rekordów życiowych :D Zawodnicy startowali na dystansach 25 i 50m stylem dowolnym.

Pierwszym naszym medalistą dzisiaj został Michał Jagielski (6a), który w roczniku 2006-2005 zajął 2. miejsce (na 21 startujących).

W roczniku 2004-2002 nasze dziewczyny zaszalały - całe podium dla SP3!!! Złoto wywalczyła Dominika Brzeska (7b), 2. miejsce zajęła Julia Halulko (3c-OG), a 3 była Justyna Ślipek (3a-OG). Co warte podkreślenia w pierwszej dziesiątce znalazło się aż 7 zawodniczek z naszej szkoły (na 20 startujących).

Tzw. "truskawką na torcie" (cytat T. Hajty) był start ostatniej kategorii chłopców r. 2004-2002 - Piotr Miśtak (3a-OG) pokazał niezwykłą moc w wodzie i tym samym wywalczył swoje pierwsze indywidualne złoto! (na 30 startujących).

Czytaj więcej...