Copyright © 2000-2017   Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu

Szkolny Klub Sportowy

Rekordowi lekkoatleci

Utworzono: środa, 18, październik 2017
J. Paszka

Czytaj więcej...Piękna pogoda towarzyszyła dzisiaj naszym lekkoatletom na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego, które odbyły się w Tarnowie.

Naszą szkołę, jak i Nowy Sącz reprezentowali dzisiaj: Dominika Brzeska (7b), Natalia Haslik (7a), Paweł Krokowski (3d-OG), Karolina Król (3d-OG), Weronika Pawlak (2c-OG), Julia Pawłowska (3d-OG), Wiktoria Zelek (3a-OG).

Jak na zawody tej rangi musieliśmy rywalizować z zawodnikami na co dzień trenującymi lekką atletykę - obecna była nawet Mistrzyni Polski. Poziom był więc naprawdę bardzo wysoki.

Jako pierwsza rozpoczęła zmagania nasza złota medalistka Dominika, która w biegu na 600m uzyskała dzisiaj świetne 6. miejsce!!! Jej wynik to 1:51,25 s. W tym samym czasie bój w pchnięciu kulą toczyła Wiktoria. Wynik 8.74 m zapewnił jej szczęśliwe 13. miejsce. Kolejną osobą na starcie była Julka w biegu na 300m. Od dzisiaj jej rekord życiowy to 50,02 s. Bardzo ładnie :) Wśród całej masy startujących dało jej to 22. miejsce. Także na 300m startował Paweł, który również ustanowił dzisiaj swój rekord życiowy - 42.78 s. Super! Dało mu to 20. miejsce w województwie.

W ostatniej konkurencji wystartowały nasze dziewczyny na 4x100m (Weronika, Julia, Natalia i Karolina), które wynikiem zaskoczyły nie tylko siebie, ale i mnie ;] 54,30 s to od dzisiaj nowy rekord szkoły (oddziałów gimnazjalnych)!!! O 1,5 s poprawiły stary rekord z 2009 r.!!! BRAWO!!! Różnice między sztafetami były bardzo niewielkie. Ostatecznie nasze dziewczyny uplasowały się na 7. miejscu.

Czytaj więcej...

Garść medali na bieżni i rzutni

Utworzono: poniedziałek, 02, październik 2017
J. Paszka
Czytaj więcej...

Mróz przywitał dzisiaj lekkoatletów na stadionie, na którym rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Nowego Sącza. Można powiedzieć, że tak jak pogoda rozkręcała się z każdą minutą, tak i rozkręcali się nasi sportowcy.

Pierwszą naszą medalistką dzisiaj została Julia Pawłowska (3d-OG), która bijąc życiówkę zdobyła srebro w biegu na 300m. Natchniony sukcesem koleżanki z klasy Paweł Krokowski, także na tym dystansie wywalczył 2 miejsce.

W pchnięciu kulą liczyliśmy "po cichu" na medale... udało się ;). Dwie startujące dziewczyny = dwa miejsca na podium. Srebrny medal wywalczyła Paulina Stafińska (3d-OG), a brązowy Wiktoria Zelek (3a-OG).

W ostatnim starcie indywidualnym, najmłodsza nasza zawodniczka Dominika Brzeska (7b), w pięknym stylu wywalczyła złoto na 600m. Z roli faworytki wywiązała się więc w 100%. 3 miejsce na tym samym dystansie zdobyła także Weronika Zakrzewska (3a-OG), która powtórzyła tym samym wynik ubiegłoroczny.

Świetnie na 4x100m pobiegła sztafeta dziewcząt (Weronika Pawlak - 2c, Julia Pawłowska - 3d, Natalia Haslik - 7a, Karolina Król - 3d), która nie dała właściwie żadnych szans rywalkom i bezapelacyjnie zameldowała się na 1 miejscu.

Czytaj więcej...

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Utworzono: czwartek, 28, wrzesień 2017
R. Bednarek

Czytaj więcej...W dniu dzisiejszym na stadionie w Piątkowej odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych klas 4-6. W zawodach uczestniczyło 10 szkół: SP2, SP3, 3P7,SP9, SP15, SP16, SP18, SP20, SP21, KSP.

Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta: Bednarska Karolina, Bereś Joanna, Dacków Martyna, Dybowicz Gabriela, Nalepa Aleksandra, Krzyżak Julia,Maik Julia, Siwek Natalia,Szudzik Maja,Żelasko Cecylia;

Chłopcy: Babiarz Dawid, Frelich Jakub, Kmiecik Oliwier, Łukaszczyk Konrad, Maik Olaf, Nowak Arkadiusz, Opoka Szymon, Broniszewski Sebastian, Stafiński Bartosz, Wróblewski Konrad.

Czytaj więcej...

XV Turniej Mini Siatkówki "O Puchar Dyrektora SP3"

Utworzono: sobota, 10, czerwiec 2017
J. Kotlicka

Czytaj więcej...W minionym tygodniu, na szkolnej hali sportowej, nasza szkoła zorganizowała i przeprowadziła XV Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców Sądeckich Szkół Podstawowych "O Puchar Dyrektora SP3". Zaproszenie przyjęły: SP6, SP7, SP8, SP18, SP20. W sumie sześć szkół.

Zawody grano w grupach z podziałem na płeć, systemem "każdy z każdym", jednego seta z dwupunktową przewagą. Sędzią głównym zawodów była pani mgr Grażyna Cempa, na boiskach sędziowali studenci wydziału Kultury Fizycznej i Sportu PWSZ.

Czytaj więcej...

Turniej najmłodszych siatkarzy...

Utworzono: niedziela, 04, czerwiec 2017
J. Kotlicka

Czytaj więcej...W miniony piątek, na szkolnej hali, nasi najmłodsi szkolni siatkarze i siatkareczki wzięły udział w kolejnej już edycji Szkolnego Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców z klas III i IV. Turniej ten jest organizowany co roku w czerwcu i  sprawdza umiejętności tych, którzy niedawno zaczęli przygodę z siatkówką.

Uczniowie grali według przepisów, na pomniejszonych boiskach 4,5m x 5m, dwójkami, z siatką zawieszoną na wysokości 2m. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", grano po jednym pełnym secie. Sędziami byli uczniowie z klas starszych: Natalia Siwek, Aleksandra Nalepa, Szymon Białoń i Oscar Białoń. Serdecznie im dziękujemy!!!

Czytaj więcej...