Copyright © 2000-2018   Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu

Szkolny Klub Sportowy

Dziewczyny Wicemistrzyniami Małopolski w Piłce Ręcznej!!!

Utworzono: sobota, 19, maj 2018 J. Paszka

Czytaj więcej...Powiedzenie, że "z Tobą można konie kraść" wręcz idealnie odnosi się do naszych wspaniałych sportowców. Wczoraj nasze dziewczyny pokazały, że są po prostu na medal!!!

Po ciężkich bojach w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Piłce Ręcznej, które odbyły się w Olkuszu, wywalczyły srebrne medale!!! 

W rywalizacji wzięło udział 6 drużyn z całej Małopolski - zwyciężczynie poszczególnych rejonów. Zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup eliminacyjnych. Znaleźliśmy się w bardzo mocnej grupie z Tarnowem i Olkuszem. 

W pierwszym meczu z Tarnowem nasze dziewczyny zagrały wręcz koncertowo i bardzo wyraźnie odniosły zwycięstwo. W ataku wszystko właściwie wychodziło, a w bramce kilka świetnych interwencji odnotowała Oliwka. 

Czytaj więcej...

Super starty lekkoatletów :)

Utworzono: piątek, 11, maj 2018 J. Paszka

Czytaj więcej...Super starty lekkoatletów. Tak w skrócie można podsumować zmagania naszych zawodników w Drużynowych Mistrzostwach Nowego Sącza w Lekkiej atletyce, które odbyły się 9 maja na stadionie międzyszkolnym. Deszcz "wisiał" w powietrzu, ale na szczęście udało się sprawnie i bez problemów przeprowadzić lekkoatletyczne zmagania. 

Aż 8 indywidualnych medali zgarnęły dziewczyny, a 2 nasi panowie. Nasze panie zmiażdżyły wręcz konkurencje w drużynie - mamy ponad 200pkt przewagi nad drugim zespołem (dziewczyny uzyskały 1126pkt). REWELACJA!!! Nasi chłopcy gorsi być nie chcieli i pokazali, że w drużynie siła - po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że oni także zwyciężyli w swojej kategorii. NO LEPIEJ BYĆ NIE MOGŁO!!!

Czytaj więcej...

"Trójka" na podium!!!

Utworzono: czwartek, 26, kwiecień 2018 J. Kotlicka

Czytaj więcej...W dniu dzisiejszym, na stadionie międzyszkolnym przy ul. Lenartowicza przeprowadzono Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców Szkół Podstawowych z miasta Nowego Sącza. W zawodach wzięło udział 8 reprezentacji sądeckich podstawówek: SP2, SP7, SP15, SP18, SP20, SP21, KSP Św. Heleny i naszej szkoły w składzie:

Konrad Łukaszczyk 5b, Arkadiusz Nowak 5c, Bartosz Stafiński 6a, Olaf Maik 6b, Dawid Babiarz 6c i Michał Michalik 7b (rocznik 2005).

Każdy z uczestników startował w czterech konkurencjach: biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i w biegu na 1000m. Konkurencja była ogromna. Do ostatniego momentu ważyły się miejsca na podium. Ostatecznie nasi reprezentanci wywalczyli 3. miejsce!!! Wisienką na torcie było 3.m. Arkadiusza Nowaka w konkurencji rzutu piłeczką palantową.

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie dziękujemy za sportową postawę, zaciętość i poświęcenie. Wasz trud nie poszedł na marne. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej...

Wiosenne bieganie...

Utworzono: wtorek, 17, kwiecień 2018 J. Kotlicka

Czytaj więcej...W dniu dzisiejszym, na stadionie w Piątkowej odbyły się Wiosenne Drużynowe Biegi Przełajowe. W zawodach wzięło udział 9 szkół Podstawowych z terenu miasta Nowego Sącza: SP2, SP7, SP9, SP15, SP18, SP20, SP21, KSP i nasza, reprezentowana przez:

  • Dziewczęta młodsze: Julia Knieć, Anna Łukaszczyk, Aleksandra Wituszyńska, Zuzanna Wróblewska.
  • Dziewczęta starsze: Gabriela Dybowicz, Aleksandra Nalepa, Natalia Siwek, Cecylia Żelasko, Weronika Konar - rez.
  • Chłopcy młodsi: Jakub Bednarek, Szymon Cempa, Szymon Surma, i Bartosz Zych.
  • Chłopcy starsi: Dawid Babiarz, Jakub Frelich, Konrad Łukaszczyk i Konrad Wróblewski.

Nasz udział nie przeszedł bez echa:) Z zawodów wróciliśmy z: 3. m. Bartosza Zycha, 4. m. Konrada Wróblewskiego, 5. m. Zuzanny Wróblewskiej, 4. m. młodszych dziewczynek i 4.m. młodszych chłopców.

Czytaj więcej...

Siatkarskie Mistrzostwa "Podstawówek"

Utworzono: środa, 07, marzec 2018 J. Kotlicka

Czytaj więcej...W dniu wczorajszym chłopięca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Nowego Sącza Chłopców Szkół Podstawowych w Mini Siatkówce. W zawodach uczestniczyło 9 sądeckich szkół: SP6, SP7, SP8, SP11, SP18, SP20, SP21, KSP i reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Zespół 1. - kpt. Szymon Białoń 6c, Jakub Pietruch 6b, Michał Jagielski 6a, Paweł Zdunkiewicz 6a, Michał Michalik 7b-(rocznik 2006),

Zespół 2. - Arkadiusz Nowak 5c, Jakub Frelich 5b, Szymon Cempa 4b, Piotr Furtak 3a.

Czytaj więcej...