ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3ns@poczta.pl, facebook.com/sp3.nowysacz, Biuletyn Informacji Publicznej

Lekkoatleci pokazali moc!

J. Paszka, D. Jasiński
Kategoria:

Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyceDeszczowa pogoda przywitała dzisiaj na stadionie zawodniczki i zawodników startujących w Mistrzostwach Nowego Sącza w Indywidualnej Lekkiej atletyce.

Początkowo senna atmosfera wraz z startami kolejnych lekkoatletów rozkręcała się na dobre. A emocji było co niemiara.

Pierwszym naszym medalistą został w biegu sprinterskim na 100m Olaf Maik (8b), który w dniu dzisiejszym aż trzykrotnie pozostawiał rywali za swoimi plecami. Złoto dla niego.... a srebro dla Jakuba Pietrucha (8b). To już zapowiadało świetny start sztafety.

W skoku w dal zarówno Aleksandra Nalepa (8a), jak i Kacper Niepsuj (7s) wyskakali sobie i nam... drugie miejsca.

Maja Szudzik (8b) bardzo dobrze pobiegła w biegu na 300m, co przełożyło się na brązowy medal. U chłopców przypomniał o sobie Olaf Maik (8b), który na tym samym dystansie zameldował się na mecie z najlepszym czasem. Świetnie także 300m pobiegł Michał Jagielski (8b), który chyba lubi brąz :)

Nasi kulomioci pokazali moc! Agnieszka Szczurek (7s) wypchała kulę na 2. miejsce. Dawid Bujok (8a) okazał się najmocniejszym zawodnikiem dzisiaj i wywalczył złoty medal. Michał Jagielski (8b) podobnie, jak w biegu na 300m zgarnął brąz... a do srebra zabrakło mu tylko 1cm.

W biegu na 600m nasze panie spisały się znakomicie - Magdalena Brzeska (8b) od startu do mety nie oddała prowadzenia i złoto zawisło na jej szyi. Natalia Siwek (8a) dzielnie walczyła do samego końca - opłaciło się :) Na mecie mogła cieszyć się z 3. miejsca.

Wspaniale zakończyły się dla nas zmagania chłopców na 1000m - całe "pudło" dla zawodników SP3. Najbardziej wytrzymałym okazał się Szymon Sobczyk (7s), drugi na mecie zameldował się Konrad Wróblewski (8b), a trzeci Oliwier Grel (8b). SUUUPER!

Ostatnią konkurencją rozegraną dzisiaj były biegi sztafetowe 4x100m. Nasze dziewczyny w niezwykle eksperymentalnym składzie walczyły jak lwice, czego efektem było wywalczenie przez nie 2. miejsca! A nasi chłopcy chyba połknęli przed startem baterie Duracell (uwaga - lokowanie produktu), bo biegli jak nakręceni - nie mogło być inaczej... najlepszy czas i złoto!

Wspomnieć należy też, że Maciej Kożuch (8a) otarł się o podium w biegu na 100 metrów zajmując ostatecznie 4 miejsce. Do medalu zabrakło mu zaledwie 0,03 sekundy natomiast Jakub Pietruch (8b) był bliski wskoczenia na pozycję medalową w biegu na 300 metrów tracąc do podium 0,3 sekundy co ostatecznie dało mu 4 miejsce

W klasyfikacji ogólnej nasze dziewczyny uplasowały się na 2. miejscu, a panowie oczywiście na 1. miejscu. BRAWO!!!

Reasumując... dzisiejsze zawody możemy uznać za niezwykle udane - 6 medali dziewcząt i aż 11 chłopców to świetny wynik. Wszystkim należą się ogromne słowa uznania. Oby tak dalej... odpukać puk-puk :)

Wszyscy nasi medaliści w startach indywidualnych będą reprezentować SP3 i Nowy Sącz na zawodach wojewódzkich, które odbędą się 18 października w Tarnowie.

Wyniki szczegółowe:

 • 1. miejsce - Magdalena Brzeska (8b) - 600m
 • 1. miejsce - Olaf Maik (8b) - 100m
 • 1. miejsce - Olaf Maik (8b) - 300m
 • 1. miejsce - Szymon Sobczyk (7s) - 1000m
 • 1. miejsce - Dawid Bujok (8a) - pchnięcie kulą
 • 1. miejsce - sztafeta chłopców 4x100m (Dawid Bujok - 8a, Jakub Pietruch - 8b, Maciej Kożuch - 8a i Olaf Maik - 8b) 
 • 2. miejsce - Agnieszka Szczurek (7s) - pchnięcie kulą
 • 2. miejsce - Aleksandra Nalepa (8a) - skok w dal
 • 2. miejsce - Jakub Pietruch (8b) - 100m
 • 2. miejsce - Kacper Niepsuj (7s) - skok w dal
 • 2. miejsce - Konrad Wróblewski (8b) - 1000m
 • 2. miejsce - sztafeta dziewcząt (Aleksandra Nalepa - 8a, Weronika Konar - 7s, Maja Szudzik - 8b i Agnieszka Szczurek - 7s)
 • 3. miejsce - Natalia Siwek (8a) - 600m
 • 3. miejsce - Maja Szudzik (8b) - 300m
 • 3. miejsce - Michał Jagielski (8a) - 300m
 • 3. miejsce - Michał Jagielski (8a) - pchnięcie kulą
 • 3. miejsce - Oliwier Grel (8b) - 1000m

Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce Mistrzostwa Nowego Sącza w Lekkiej atletyce