ZŁOTE dziewczyny

J. Paszka
Kategoria:

Mistrzostwa NS w Drużynowej LATym razem pogoda dopisała. Przekładane czwarty raz Mistrzostwa Nowego Sącza w Drużynowej Lekkiej atletyce w końcu doszły do skutku. Nasze dziewczęta pokazały, że wygrana na jesieni nie była przypadkiem, tylko dobrze wykonanym zadaniem. A dzisiaj po prostu biegały, skakały i pchały jak szalone :D W każdej z rozegranych konkurencji mamy u dziewcząt medal!!! 

Najpierw na bieżni swój pierwszy w karierze brązowy medal zdobyła Aleksandra Gryboś (3bG) na 100m. Następnie na dystansie 300m nie było mocnych na Natalię Błoniarz (3cG), która jako jedyna dzisiaj złamała barierę 50s. W międzyczasie u panów świetnie pchnął kulą Dominik Rams (3bG) - srebro dla niego.

Na dystansie 600m doszło do siostrzanego pojedynku :) Dominika i Magda Brzeskie zmierzyły się na najdłuższym dystansie u dziewcząt. Ostatecznie wytrzymalszą okazała się Dominika (8b), która ze świetnym czasem 1:45s. wywalczyła 1. miejsce. Magda (7b) uplasowała się na wysokim 3. miejscu. 

W pchnięciu kulą swoją moc pokazała Weronika Pawlak (3cG), która w ostatecznym rozrachunku mogła cieszyć się z 2. miejsca na podium. W skoku w dal nie miała sobie równych Julia Majkrzak (3bG), która jako jedyna dzisiaj skoczyła ponad 4m... dokładnie 4.21m.

Przysłowiową "wisienką na torcie" okazał się start sztafety 4x100m. Dziewczyny pokazały moc w nogach i nie dały żadnych szans rywalkom. Bardzo dobry czas 55s. i złoto dla nas :D

Nasze panie zdominowały dzisiejsze zmagania i tylko formalnością było zliczenie wszystkich punktów. Oficjalnie możemy już powiedzieć -  zdobywamy Mistrzostwo Nowego Sącza w Drużynowej Lekkiej atletyce wśród dziewcząt

Brawa i słowa uznania należą się wszystkim naszym startującym dzisiaj zawodniczkom i zawodnikom. To jak dobiegaliście resztkami sił do mety świadczy o niesamowitej woli walki i ogromnemu poświęceniu. Jesteśmy dumni z tak wspaniałej młodzieży :)

Wyniki szczegółowe:

  • 1. miejsce - Natalia Błoniarz (3cG) - 300m
  • 1. miejsce - Dominika Brzeska (8b) - 600m
  • 1. miejsce - Julia Majkrzak (3bG) - skok w dal
  • 1. miejsce - sztafeta 4x100m - Weronika Pawlak (3cG), Natalia Błoniarz (3cG), Wiktoria Grabowska (3bG) i Julia Majkrzak (3bG)
  • 2. miejsce - Weronika Pawlak (3cG) - pchnięcie kulą
  • 2. miejsce - Dominik Rams (3bG) - pchnięcie kulą
  • 3. miejsce - Magdalena Brzeska (7b) - 600m
  • 3. miejsce - Aleksandra Gryboś (3bG) - 100m

Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA Mistrzostwa NS w Drużynowej LA