ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3ns@poczta.pl, facebook.com/sp3.nowysacz, Biuletyn Informacji Publicznej

banner funusze europojskie

Przedszkole

Przygoda z teatrem

B. Bugajska
Kategoria:

Czytaj więcej...

Dnia 15.10.2019r. przedszkolaki z najmłodszej grupy "Sówki" rozpoczęły swoja pierwszą przygodę z teatrem.  W ramach projektu dzieci zobaczyły spektakl pt. "Świnki 3", podczas którego pierwszy raz zetknęły się z magią teatru. Dzieci zobaczyły jak wygląda prawdziwa scena, scenografia oraz profesjonalni aktorzy.  Za pomocą sztuki najmłodsi podopieczni SP 3 w Nowym Sączu zostali uwrażliwieni na istotne treści wychowawcze oraz na zagrożenia czyhające  w realnym świecie. Sówkom bardzo się podobało w teatrze i nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania w ramach projektu "Moja przygoda z teatrem".

Czytaj więcej...

Wizyta leśniczego

Grażyna Lasko - Stelmach
Kategoria:

Czytaj więcej...10 października 2019 r. gościliśmy w przedszkolu leśniczego pana Marcina Skocznia z Nadleśnictwa w Nawojowej. W czasie spotkania opowiadał dzieciom o lesie, jego znaczeniu dla środowiska, o tym, że lasy są zielonymi płucami naszej planety. Pan leśniczy uświadomił dzieciom, w jaki sposób ludzie mogą dbać o naturalne leśne środowisko i jak często zapominają o tym poprzez zanieczyszczanie lasów śmieciami i stwarzaniem zagrożeń pożarowych. Niecodzienny gość opowiadał również o zwierzętach - mieszkańcach lasów, warunkach ich życia, zwyczajach. Dzieci oglądały prezentację na temat lasu i jego mieszkańców. Miały okazję rozpoznawać zwierzęta w postaci pluszowych maskotek po wyglądzie i odgłosach jakie wydają. Zaznaczył także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Przedszkolaki zasadziły drzewa, które będą rosły wokół szkoły. Na koniec spotkania dzieci wręczyły panu leśniczemu podziękowanie a otrzymały znaczki odblaskowe i naklejki. Pan leśniczy zaprosił nas na wycieczkę do lasu. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i przekazane wiadomości.

Czytaj więcej...

Wizyta policjanta

Grażyna Lasko - Stelmach
Kategoria:

Czytaj więcej...8 października odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant przypomniał zasady przechodzenia przez jezdnię, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i kogo wzywać o pomoc w razie niebezpieczeństwa. Przypomniał dzieciom także numery alarmowe. Na koniec wizyty wręczyły przedszkolaki policjantowi podziękowanie.

Czytaj więcej...

Wizyta w bibliotece

Grażyna Lasko - Stelmach
Kategoria:

Czytaj więcej...Grupa starszaków "Smerfy" uczestniczyła 5 października w zajęciach edukacyjno - literackich w bibliotece dla dzieci. Przedszkolaki w ramach innowacji pedagogicznej "Książka - mój świat na wyciągnięcie ręki", dołączyły do Klubu Małego Czytelnika. Comiesięczne wizyty w bibliotece połączone są z wypożyczaniem książek. Dzieciom przybliżony zostaje świat literatury dziecięcej. Wszyscy uczestniczą w różnorodnych zabawach i mają do wykonania rozmaite zadania.

Czytaj więcej...

Powitanie jesieni

Grażyna Lasko - Stelmach
Kategoria:

Czytaj więcej...Przyszedł sobie dawno,

śliczny, złoty wrzesień...

23 września na zajęciach przywitaliśmy jedną z najpiękniejszych pór roku.Ten dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Wzięliśmy udział w licznych zabawach ruchowych, tańczyliśmy do utworu A. Vivaldiego "Jesień", odgadywaliśmy zagadki o tematyce jesiennej, ozdabialiśmy liście plastelina kolorami jesieni. Barwnym korowodem ruszyliśmy na spacer w poszukiwaniu znaków  jesieni. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Czytaj więcej...