Copyright © 2000-2018   Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu

Osiągnięcia uczniów

Finał XVIII Międzyszkolnego Festiwalu Młodych Talentów klas I-III

Utworzono: poniedziałek, 07, maj 2018 B. Rams

Czytaj więcej...Dnia 25 IV 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu odbył się XVIII Międzyszkolny Festiwal Młodych Talentów klas I-III pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka. Ponad 120 dzieci z 11 nowosądeckich szkół podstawowych zaprezentowało się w pięciu kategoriach: śpiew z akompaniamentem, gra na instrumencie, taniec zespołowy, taniec indywidualny oraz kategoria plastyczna.

Nasze uczennice zajęły wysokie II miejsca: Nadia Kopkowicz z klasy 1b w kategorii „gra na instrumencie”, a Anna Wysowska z klasy 3a w kategorii „śpiew z akompaniamentem”. Miłym akcentem festiwalu, oprócz występu grupy baletowej ADAGIO z Pałacu Młodzieży, był recital wielokrotnego zwycięzcy poprzednich edycji festiwalu Juliana Stannego, który obecnie jest już uczniem I LO w Nowym Sączu. Gratulacje dla naszych małych artystek!

Czytaj więcej...

Wyniki etapu wojewódzkiego "Baltie 2018"

Utworzono: poniedziałek, 07, maj 2018 Towtys

Czytaj więcej...Przed kilkoma dniami opublikowane zostały wyniki etapu wojewódzkiego Międzynarodowego Konkursu Programistycznego „Baltie 2018”. Tytuł laureata w swojej kategorii (konkurs rozgrywany jest w kilku kategoriach wiekowych) wywalczyli: Szymon Płókarz, Marcin Pancerz, Jakub Pietruch i Michał Wąchała. Ich koleżanka - Aleksandra Baczyńska - uzyskała tytuł finalistki.

Na podstawie wyników uzyskanych w poszczególnych województwach stworzona (wygenerowana) została krajowa lista rankingowa. II miejsce na tej liście zajmuje jedyny reprezentant naszej szkoły w kategorii C (uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum) - Szymon Płókarz.

Do etapu międzynarodowego, który odbędzie się w dniach 8 - 10 czerwca w Krakowie, awansuje określona przez Organizatorów liczba uczestników z poszczególnych kategorii. Udział w finale zapewnili już sobie: Szymon Płókarz (kategoria C) oraz Marcin Pancerz i Jakub Pietruch (kategoria B - uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej).

Czytaj więcej...

Eliminacje do XVIII Międzyszkolnego Festiwalu Młodych Talentów klas I-III

Utworzono: poniedziałek, 07, maj 2018 B. Rams

Czytaj więcej...Dnia 19 IV 2018 r. odbyły się szkolne eliminacje do XVIII Międzyszkolnego Festiwalu Młodych Talentów klas I-III, którego finał odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu. W eliminacjach wzięło udział 26 uczestników, którzy stanęli do konkurencji w pięciu kategoriach: śpiew z akompaniamentem, gra na instrumencie, taniec zespołowy, taniec indywidualny oraz kategoria plastyczna. Jury w składzie: Ewa Bogdańska, Renata Łukasik i Małgorzata Dorbach wyłoniło mistrzów tylko w czterech kategoriach.

Występ zespołu tanecznego w tym roku nie uzyskał wysokich ocen i w finale w Szkole Podstawowej nr 9 będą reprezentować naszą szkołę w kategorii "śpiew z akompaniamentem" – Anna Wysowska z klasy 3a, w kategorii "gra na instrumencie – Nadia Kopkowicz z klasy 1b, w kategorii "taniec indywidualny" - Julia Kuliś z klasy 2a oraz w kategorii "konkurs plastyczny” – Julia Gajewska z klasy 3a. Trzymamy kciuki za małych artystów.

Czytaj więcej...

Ziemia Sądecka

Utworzono: piątek, 04, maj 2018 M. Tyliszczak-Słyś

Czytaj więcej...25 kwietnia Ewelina Boczarska i Emilia Pawlik (kl. Vc) wzięły udział w II etapie Konkursu Historycznego „Ziemia Sądecka od przeszłości  do współczesności” organizowanego w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Emilka zakwalifikowała się do finału
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Czytaj więcej...

MAMY LAUREATÓW OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

Utworzono: wtorek, 01, maj 2018 M. Tyliszczak-Słyś

Czytaj więcej...Po raz drugi z rzędu uczniowie: Jakub Pietruch z kl. VI b i Karol Nowak z kl. VII b zostali laureatami XXIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza    i  dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Serdecznie Wam gratulujemy!

Czytaj więcej...