Copyright © 2000-2017   Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu

Niecodzienne wydarzenia

Jak nie czytam, jak czytam...

Utworzono: niedziela, 04, czerwiec 2017
M. Ociepka

Czytaj więcej...30 maja 2017 roku uczniowie klas IVA i VA wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Akcja promująca czytanie została połączona z autorskim spotkaniem z panią Anną Czerwińską - Rydel - autorką książek dla dzieci i młodzieży, twórczynią serii biograficznych o wielkich Polakach. Sama pisarka twierdzi, że pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce. Jej powieści to, m.in.: "Tajemnice Matyldy", "Marzenia Matyldy", "Sekretnik Matyldy", "Piórem czy mieczem, opowieść o Henryku Sienkiewiczu" i wiele innych. Uczniowie zadawali pani Annie wiele pytań, np.: Jak powstaje książka?, Ile czasu potrzeba na napisanie książki?

Czytaj więcej...

"Bieg po zdrowie" program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

Utworzono: niedziela, 04, czerwiec 2017
M. Ociepka

Czytaj więcej...Uczniowie klasy IVA wzięli udział w zajęciach profilaktycznych "Bieg po zdrowie". Spotkania dotyczyły zagrożeń wynikających z palenia tytoniu. Dzieci poznały sytuacje przestrzegające przed uzależnieniem od papierosów, jak skutecznie odmawiać. Dowiedziały się także, ile kosztują papierosy, ale przede wszystkim, jaki negatywny wpływ mają na zdrowie. Poprzez wywiad z postronnymi osobami zauważyły niedobre skutki palenia papierosów.

...Tak więc, jeśli chcesz być modnym - nie pal! Palenie to przeżytek, który w dodatku zrujnuje Twoje zdrowie i uszczupli budżet!!!

Czytaj więcej...

Z poezją Juliana Tuwima

Utworzono: sobota, 03, czerwiec 2017
WioLeg

Czytaj więcej...31 maja w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Utworów Juliana Tuwima, w którym uczestniczyło 23 recytatorów z 8 szkół podstawowych (kl. IV – VI).

Interpretacje utworów oceniało Jury w składzie - p. Joanna Babiarz (poetka), p. Renata Bałuka (Gimnazjum 2), p. Lucyna Janczy (Sądecka Biblioteka Publiczna) i p. Wacław Jagielski (malarz, poeta).

Czytaj więcej...

Dniu 3 Maja, pamięci Twojej cześć!

Utworzono: poniedziałek, 08, maj 2017
WioLeg

Czytaj więcej...5 maja nasza szkoła uroczyście obchodziła 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawę zasadniczą. Z tej okazji kl. I – III i IV – VI obejrzały z uwagą programy artystyczne, przypominające sytuację polityczną Rzeczypospolitej w XVIII wieku.
Refleksyjne wiersze, pokaz multimedialny i patriotyczne piosenki  niewątpliwie wzbogaciły występy.

Dziękujemy zarówno kl. IIIc i p. B. Adamek, jak również  uczniom z kl. Va,c i VIb,c oraz p. R. Łukasik, p. M. Tyliszczak-Słyś i p.K. Citak za przygotowanie akademii, które są bez wątpienia wyrazem naszego patriotyzmu.

Czytaj więcej...

Spotkanie z niezwykłym malarzem...

Utworzono: czwartek, 23, marzec 2017
J. Kotlicka

Czytaj więcej...Dzisiaj uczniowie naszej szkoły brali udział w drugim dniu rekolekcji wielkopostnych. Oprócz zwyczajowej nauki rekolekcyjnej ksiądz Michał, uczący w naszej szkole, zorganizował  spotkanie z panem Stanisławem Kmiecikiem - artystą malarzem, malującym ustami i stopami. W trakcie prelekcji prowadzonej przez żonę artysty pan Stanisław szkicował stopami. Na naszych oczach powstał piękny szkic kapliczki. Uczniowie biorący udział w spotkaniu dowiedzieli się jak niełatwe, a jednak bardzo pogodne, może być życie człowieka z ułomnościami fizycznymi. Prace i osiągnięcia pana Stanisława dowodzą, że w życiu nie jest najważniejsza droga, ale cel, do którego dążymy i że każdy, niezależnie od stopnia niepełnosprawności, może nas nie jeden raz zainspirować...

Czytaj więcej...