Copyright © 2000-2017   Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu

Niecodzienne wydarzenia

Pomóżmy naszym "braciom mniejszym"

Utworzono: poniedziałek, 23, październik 2017
U. Czerwenka-Kędzior

Nadchodzi zima, do której wszyscy się przygotowujemy, kupując ciepłe ubranie, odpowiednie buty, rękawiczki, szaliki czy czapki. Porzuconym przez człowieka zwierzętom możemy pomóc tylko my. Święty Franciszek z Asyżu nazywa ich "braćmi mniejszymi".

Pomóżmy im!  Gdy spadnie śnieg i ściśnie mróz, niech nie poczują zimna i głodu.
One czekają na naszą pomoc w schroniskach i przytuliskach.

Czytaj więcej...

Jesienna wycieczka klasy 6c

Utworzono: wtorek, 17, październik 2017
J. Kotlicka

Czytaj więcej...Dnia 16 października, w przepięknych okolicznościach przyrody i prawie letniej temperaturze, uczniowie klasy 6c wraz z gośćmi z 5b i 4a uczestniczyli w wycieczce do Inwałdu. Pędząc autokarem na spotkanie przygody, podziwiali przepiękne, jesienne krajobrazy. W pierwszej części wycieczki uczestnicy  zwiedzili Park Miniatur, w którym znajdują się pomniejszone kopie budowli  rozpoznawalnych na całym świecie, a także w  Polsce. Ponadto w kinie 5D obejrzeli krótką, aczkolwiek mrożącą krew w żyłach projekcję filmową, wystawę Tutenchamona,  dali się nastraszyć w namiocie "Egipt horror show" oraz skorzystali z atrakcji lunaparku. Kto chciał "zanurzył się" w gęstym, zielonym labiryncie... Drugą część wycieczki uczniowie spędzili w  Warowni Inwałd, poznając obyczaje (te codzienne i te okrutne- sala tortur) naszych przodków z XII wieku. Wychodząc z zamku, natknęli się na śpiącego smoka i niechcący go obudzili...:) Gdy ledwo uszli z życiem, z radością popędzili na plac zabaw, aby ukoić skołatane nerwy:) Po dniu pełnym niezapomnianych wrażeń z radością wrócili do swoich domostw:) Kto nie był jeszcze w Inwałdzie, niech obejrzy zdjęcia z naszej wycieczki. Z pewnością są one najlepszą zachętą...

Czytaj więcej...

Wszystkiego najlepszego! :)

Utworzono: sobota, 14, październik 2017
WioLeg

Czytaj więcej...13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej, jak co roku, odbyło się spotkanie wszystkich (byłych i obecnych) pracowników naszej szkoły. Najstarsi uczniowie w imieniu swoich kolegów i koleżanek  złożyli na ręce pana Dyrektora serdeczne życzenia, a potem z uwagą wysłuchano niecodziennych „Wiadomości szkolnych” dotyczących, m.in. nowej reformy i wynalazków! Najciekawsze okazały się młoteczki do wbijania wiedzy i cudowne okulary, dzięki którym nauczyciele byliby niezwykle czuli (zwłaszcza podczas poprawy testów), a uczniowie  nie znaliby strachu:) Całość upiększyły taneczne piosenki szkolnego chórku.  Zrobiło się radośnie i tak pozostało już do końca spotkania:)

Dziękujemy za przygotowanie programu artystycznego zarówno uczniom kl. IIa i p. E. Kmiecik, chórkowi, p. K. Citak oraz p. R. Łukasik, jak  i  tym wszystkim, którzy pomogli w organizowaniu tej uroczystości.

Życzymy,
by nauczyciel i uczeń ze spokojem
potrafili odczarować złe nastroje:)

Czytaj więcej...

Synaj w Limanowej

Utworzono: poniedziałek, 25, wrzesień 2017
M. Mastalski

Czytaj więcej...Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Rozważając te słowa Maryi, około 4 tysięcy młodych ludzi uczestniczyło w kolejnym spotkaniu SYNAJ, które tym razem odbyło się w Limanowej. Wśród nich byli też uczniowie naszej szkoły z ks. Marcinem.

Po koncercie ewangelizacyjnym w parku młodzież uczestniczyła we Mszy Świętej, której przewodniczył bp Andrzej Jeż oraz w nabożeństwie różańcowym w limanowskiej bazylice.

 

Lekcja patriotyzmu na Hali Łabowskiej

Utworzono: sobota, 23, wrzesień 2017
K. Małota

Czytaj więcej...W dniu 21 września grupa młodzieży z klas trzecich gimnazjum, Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu, uczestniczyła w wycieczce na Halę Łabowską, gdzie wzięła udział w Zlocie im. mjr. J. Zubka „Tatara” oraz poznawała losy PPAN i miejsca z nią związane.

Chłód, deszcz, wiatr – czyli trafiła nam się wymarzona pogoda, aby choć w odrobinie poczuć klimat z jakim na co dzień obcowali partyzanci w Beskidzie Sądeckim w trakcie II wojny światowej.

Po co tam wędrowaliśmy w taki deszcz?

Odpowiedzią niech będzie motto z zakopiańskiego cmentarza na Pęksowym Brzyzku przypisywane francuskiemu marszałkowi F. Fochowi: "Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie". Słowa te zostały przywołane przez prezesa PTTK „Beskid”, jako apel do młodzieży, aby pamiętała o bohaterach, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnej Polsce. Nasi uczniowie zadanie to spełniają wzorowo m.in. poprzez realizację projektu „Ślady bohaterów”, w trakcie którego szukają informacji o osobach, które odegrały ważną rolę w naszym regionie.

Czytaj więcej...