Copyright © 2000-2017   Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu

Niecodzienne wydarzenia

Potrafimy pomagać

Utworzono: czwartek, 11, styczeń 2018 A.Gałęziowska, U.Czerwenka-Kędzior

Czytaj więcej...Zakończyliśmy akcję zbierania: koców, jedzenia i zabawek dla zwierząt w schronisku w Starym Sączu . Do działań podeszliśmy bardzo profesjonalnie. Wykonaliśmy plakaty informujące o zbiórce. Odwiedziliśmy klasy, aby opowiedzieć o naszych działaniach i jednocześnie zachęcić do nich. Powiodło się!  Zebraliśmy mnóstwo koców, ręczników, karmy suchej i mokrej oraz zabawki dla opuszczonych przez człowieka pupili.

Bardzo dziękujemy: uczniom, wychowawcom oraz rodzicom za wsparcie naszych działań. Zebrane rzeczy zostały odebrane przez pracowników schroniska, za które bardzo byli wdzięczni. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc ,,naszym braciom mniejszym".

Czytaj więcej...

Hej, kolęda, kolęda!

Utworzono: czwartek, 28, grudzień 2017 WioLeg

Czytaj więcej...22 grudnia w całej szkole zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera! Pięknie udekorowane sale i radosny śpiew kolęd oraz pastorałek podkreślały niepowtarzalny nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie kl.I-III oraz IV-VI (i nauczyciele :)) wspólnie kolędowali, natomiast klasy VII i gimnazjalne obejrzały koncert ”Poranek z kolędą” w wykonaniu uczniów z kl. VIIc i kl. gimn. IIIa i c.

Tradycyjnie odbyło się również SPOTKANIE OPŁATKOWE dla obecnych i emerytowanych pracowników szkoły, które rozpoczęło się od złożenia świątecznych i noworocznych życzeń przez Samorząd Uczniowski oraz Nowosądecką Drużynę Harcerską „Leśni”. Harcerze przekazali także na ręce p. Dyrektora  Betlejemskie Światełko Pokoju. Tę wyjątkową chwilę uświetniły jasełka „Hej, kolęda, kolęda!”  wystawione przez uczniów z kółka teatralnego i chórek szkolny „Tryton”. Zrobiło się naprawdę świątecznie!
 
Niechaj będzie pokój na calutkim świecie
i spełni się wszystko, co tylko pragniecie! :)

Czytaj więcej...

Marzycielska Poczta

Utworzono: wtorek, 19, grudzień 2017 D. Hasslinger

Czytaj więcej...Ile radości może przynieść pomoc innym, przekonali się uczniowie  kl. III b, którzy po raz pierwszy przystąpili do akcji Marzycielska Poczta. Akcja ta  polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Można je poznać, dzięki przygotowanym na stronie „poczty” profilom. Dzieci z wielkim sercem i emocjami  przystąpiły  do pisania listów. Nowym kolegom chętnie opowiadały o sobie,  dzieliły się swoimi przeżyciami, wyrażały chęć osobistego spotkania.  W najbliższych dniach listy dotrą do adresatów i już  wszyscy cieszą się, że tym drobnym , płynącym z serca   gestem, dostarczą wiele radości swoim rówieśnikom.

Zachęcamy innych do zapoznania się z celami akcji i przystąpienia do niej.  

Czytaj więcej...

Z wizytą u Mickiewicza

Utworzono: niedziela, 17, grudzień 2017 WioLeg

12 grudnia w Szkole Podstawowej nr1odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Twórczości Adama Mickiewicza, w którym wzięli udział nasi uczniowie: Kamila Nowak i Sylwiusz Starczewski (VIIb).
Wykazali się nie lada wiedzą o życiu poety i znajomością treści jego utworów, toteż zostali nagrodzeni II miejscem! Brawo!

W kolejnym dniu miał miejsce Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza.
I znów los uśmiechnął się, tym razem do naszych miłośników poezji. Jury przyznało
II m. Aleksandrze Michałowskiej (IIIa) - w kategorii kl. I-III,
III m. Ewelinie Boczarskiej (Vc) - w kategorii kl. IV-VII.
Natomiast wyróżnienia otrzymały uczennice klas gimnazjalnych: Amanda Surma i Maria Zguda (IIIa).
Serdecznie Wam gratulujemy!

Dziękujemy pozostałym uczestnikom – Olafowi Łukasikowi (Ic) i Dominice Kopeć -Argasińskiej (IVd) za udział w konkursie i ciekawe interpretacje wierszy.

Warto na chwilkę zatrzymać się i poznać Mickiewicza :)

Wieczorek…

Utworzono: sobota, 02, grudzień 2017 K. Citak

Czytaj więcej...Kolorowe, jesienne liście, nadjeżdżający pociąg, klimat kawiarenki - palące się świeczki, herbata, kawa i słodkości w postaci przepysznych ciast oraz ciepła atmosfera wszystkich przybyłych gości.

29.11.2017 w naszej szkole odbył się WIECZOREK POETYCKI  pt. „Wsiąść do pociągu byle jakiego…” zorganizowany dla rodziców i nauczycieli. Szkolny chór „Tryton” wykonał piosenki Maryli Rodowicz w 50-tą rocznicę twórczości solistki. Piosenki, które wykonywali soliści, duety, kwartety oraz chór, przeplatały się z wierszami w języku polskim i angielskim. Atmosfera była niesamowita, gdyż publiczność zaczęła klaskać i nucić melodię już podczas pierwszej piosenki.

Czytaj więcej...