Copyright © 2000-2018   Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu

Niecodzienne wydarzenia

Święto 3 Maja

Utworzono: wtorek, 08, maj 2018 U. Czerwenka-Kędzior

Czytaj więcej...Dnia 27 kwietnia 2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja dla uczniów kl. I - IV.
Grupa dzieci z klasy 3b - Gabrysia Krężołek, Ola Szarek, Laura Wolanin, Wiktor Skórnóg i Mikołaj Szewczyk - w bardzo wesoły, a zarazem niezwykle naturalny sposób pomogła widowni przenieść się w czasie i dowiedzieć się, czego dotyczy święto 3 Maja.
Głównymi autorami Ustawy Rządowej, taką nazwę nadano Konstytucji 3 Maja, byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski i Hugo Kołłątaj. W te role wcielili się Michał Styrna, Łukasz Jasiński, Oskar Białoń i Patryk Babiarz.
Na scenie pojawili się również patrioci: Krystian Bieniek i Eryk Bil oraz opozycja: Martyna Tatarynowicz, Oliwia Gutowska i Ivan Struts.

Czytaj więcej...

Wielkanoc i na sercu „jakoś tak lekko”! :)

Utworzono: piątek, 30, marzec 2018 WioLeg

Czytaj więcej...28 III odbyło się WIELKANOCNE SPOTKANIE obecnych i emerytowanych pracowników naszej szkoły, które rozpoczęło się od świątecznych życzeń złożonych przez Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów.  Następnie młodzi artyści z kółka teatralnego i chóru szkolnego – pod okiem p. A. Wojtas, p. J. Cygnarowicz  i p. K. Citak – zaprezentowali program artystyczny, który wprowadził wszystkich w wielkanocny czas zadumy i muzycznej refleksji :)

Życzymy,
aby ŚWIĘTA WIELKANOCNE
przeżywane były w zdrowiu i radości,
w rodzinnej atmosferze
i z lekkim sercem! :)

Czytaj więcej...

Gra terenowa „Śladem Wyklętych”

Utworzono: środa, 07, marzec 2018 K. Małota

Czytaj więcej...

W związku z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, grupy młodzieży z klas 2gd, 2ge, 3gc i 3gd, wzięły udział w grze terenowej, której celem było odszukanie miejsc związanych z sądeckimi „Wyklętymi”. Niezwykłym aspektem gry była jej część związana z odwiedzinami sądeckiego cmentarza komunalnego przy ulicy Rejtana. To właśnie na tym cmentarzu leżą żołnierze oddziałów: "Żandarmerii" PPAN, "Grot", Konspiracyjnego Wojska Polskiego, Grupy "Perełki".

Czytaj więcej...

"Ostatni"

Utworzono: sobota, 03, marzec 2018 M. Tyliszczak-Słyś

Czytaj więcej...W dniu 2 marca 2018r. uczniowie klasy 7a uczestniczyli w lekcji muzealnej pt.  "Spotkania z historią  najnowszą". Żołnierz wyklęty - "Ostatni". Młodzieży została zaprezentowana sylwetka ostatniego ukrywającego się z bronią w ręku partyzanta niepodległościowego podziemia na Lubelszczyźnie Józefa Franczaka ps."Lalek". Przedstawiony został  mechanizm osaczania żołnierza    przez  aparat    resortu bezpieki,  a następnie dramatyczne okoliczności jego    śmierci     w     walce  z obławą MO i SB w dniu 21 października  1963 roku.

PAMIĘTAMY O NIEZŁOMNYCH

Utworzono: piątek, 02, marzec 2018 A. Skowron i M. Tyliszczak-Słyś

Czytaj więcej...W naszej szkole podobnie jak w całym kraju pamiętano o żołnierzach polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.  Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przygotowano wystawę przedstawiającą okoliczności powstania święta, metody przesłuchań aresztantów przez UB oraz sylwetki najwybitniejszych niezłomnych np. „Inki”, rotmistrza Pileckiego, „Łupaszki”, „Zapory” itd. Uczniowie oraz rodzice z zainteresowaniem zapoznali się z materiałami.  

Czytaj więcej...