ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3ns@poczta.pl, facebook.com/sp3.nowysacz, Biuletyn Informacji Publicznej

Lekcje inaczej

Wojna – rozpacz, tragizm …

WioLeg
Kategoria:

6 września 2019r. klasa VIIc  - pod opieką p. M. Tyliszczak-Słyś - wzięła udział w konferencji edukacyjnej pt. „ A więc wojna!”, która odbyła się w Gmachu Głównym Muzeum Okręgowego w 80.rocznicę wkroczenia do Nowego Sącza wojsk niemieckich. Te dramatyczne wydarzenia z września 1939 roku przybliżyli historycy z Oddziału Krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej. Bogate prezentacje dr Dawida Golika „Wrzesień1939 – Polska -  Małopolska - Sądecczyzna" oraz dr Marcina Chorązkiego „Społeczne reakcje na agresję niemiecka i sowiecką" doskonale oddały tragizm tamtych dni.

To spotkanie z pewnością pozostanie na długo w pamięci.

Wycieczka do Zakopanego 4A i 5D

K. Citak
Kategoria:

Czytaj więcej... W czwartkowy słoneczny dzień 6 czerwca, wesoły autobus rozśpiewanych klas 4A i 5D wyruszył na wycieczkę do Zakopanego. Przygodę zaczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Kornela Makuszyńskiego, jednego z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci, który napisał m.in. Przygody Koziołka Matołka"

Potem zwiedziliśmy "Dom do góry nogami", który wprawił wszystkich w niesamowity "zawrót głowy".

Kolejnym punktem naszej wspólnej wycieczki był wjazd kolejką na Gubałówkę. Niesamowite widoki jakie czekały nas na szczycie, wzbudziły we wszystkich uczestnikach pozytywne emocje i energię. Każdy robił sobie zdjęcia na tle polskich Tatr, a w szczególności Giewontu. Zrobiliśmy także krótki spacer po Gubałówce, by zakupić upominki dla siebie i swoich bliskich.

Czytaj więcej...

Katalonia i Lazurowe Wybrzeże zdobyte :)

J.Rams-Arendarczyk, U.Czerwenka-Kędzior
Kategoria:

Czytaj więcej...WYJAZD EDUKACYJNY:

HISZPANIA, FRANCJA, MONAKO

"Podróże to jedna z rzeczy,

na które wydajemy pieniądze,

a stajemy się bogatsi."

Końcem maja, jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zagranicznym wyjeździe edukacyjnym. Podczas kilkudniowego wyjazdu młodzież naszej szkoły zwiedziła najpiękniejsze miejsca Katalonii, Niceę we Francji oraz Monako.

Na początek zobaczyliśmy wspaniałą, przepięknie położoną bazylikę klasztoru benedyktyńskiego MONTSERRAT, gdzie przybywają pielgrzymi z całego świata, by pokłonić się przed posągiem Czarnej Madonny - Patronki Katalonii.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam rejs statkiem z przeszklonym dnem do przepięknego miasteczka TOSSA DE MAR – podczas którego mogliśmy podziwiać skaliste wybrzeże Costa Brava oraz podglądnąć życie w Morzu Śródziemnym: roślinność, podwodne skały oraz egzotyczne ryby.

Czytaj więcej...

31 maja - Światowy Dzień Bez Tytoniu

K. Citak
Kategoria:

Czytaj więcej...

Przez cały rok szkolny 2018/2019 cała klasa IV A brała udział w programie antynikotynowym. Na godzinach wychowawczych odbyliśmy sześć lekcji poświęconych paleniu papierosów. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę między innymi:

Jak szkodliwe substancje znajdują się w papierosie?

Dlaczego palenie jest niezdrowe?

Co to jest zachowanie asertywne?

Uczniowie przekonywali także dorosłych do rzucenia palenia.

Zwieńczeniem programu były wykonane przez uczniów prace antynikotynowe.

Były to bardzo pouczające zajęcia:)

Czytaj więcej...

Zakopane, Zakopane…

R. Bałuka
Kategoria:

Czytaj więcej...16 i 17 maja klasy 5a, 5b i 5c wybrały się na wycieczkę do Zakopanego. W pierwszym dniu czekało ich nie lada wyzwanie – marsz do Morskiego Oka. Wszyscy dali radę!

Kolejnego dnia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili Muzeum Tatrzańskie, Wielką Krokiew i Dom do góry nogami. Oczywiście nie obyło się bez zakupów na Krupówkach.

Czytaj więcej...