Copyright © 2000-2017   Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu

Lekcje inaczej

Szlakiem Solidarności

Utworzono: sobota, 14, październik 2017
K. Małota

Czytaj więcej...W dniu 11 października 2017 roku, w ramach projektu „Ślady bohaterów”, młodzież gimnazjalna Szkoły Podstawowej nr 3 poznawała historię sądeckiej Solidarności. W 10-kilometrowym marszu odwiedziliśmy miejsca i osoby, które przeniosły nas w klimat lat 80. i przypomniały o najważniejszych wydarzeniach tamtych czasów.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od sali posiedzeń sądeckiego ratusza, gdzie 9 stycznia 1981 rozpoczął się strajk okupacyjny. Następnie udaliśmy się do siedziby „Solidarności” (Pijarska 17 a), gdzie spotkaliśmy się z liderem i legendą Solidarności Andrzejem Szkaradkiem. Przybliżył on młodzieży początek organizowania struktur sądeckiej Solidarności, represje stanu wojennego i późniejszą działalność. Dowiedzieliśmy się o wydawaniu podziemnej prasy (Wiadomości Nowosądeckie), mszach za Ojczyznę, spotkaniach w ramach Duszpasterstwa Ludzi Pracy. Pan Andrzej Szkaradek oprowadził nas również po nowo otwartej izbie pamięci poświęconej śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Miał on bowiem, właśnie w siedzibie „Solidarności” swoje biuro parlamentarne, jako poseł Porozumienia Centrum z Sądecczyzny w latach 1999-2002. Bukietem symbolicznych biało czerwonych kwiatów, młodzież podziękowała panu Andrzejowi Szkaradkowi za tę żywą lekcję historii i zaangażowanie w walkę o wolność.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy IV B spotkali się z pisarką Jadwigą Marzec

Utworzono: wtorek, 26, wrzesień 2017
A. Gałęziowska

Czytaj więcej...15 września w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej miała miejsce promocja nowej książki Jadwigi Marzec pt. ,,Niezwykły tydzień Frani”. Czwartoklasiści mieli okazję spotkać się z autorką lektury, jak również z bohaterami utworu – Karoliną i Sonią, które są prywatnie  wnuczkami pisarki. Był czas na wspólne zdjęcia, autografy, pyszny tort i ciasteczka. Uczniowie: Karolina Petryszak i Krzysztof Kozik odważnie zgłosili się do konkursu literackiego, w którym wygrali egzemplarze promowanej książki.

Na spotkaniu nasi uczniowie byli jedynymi dziecięcymi czytelnikami , co zostało zauważone przez autorkę książki.

"Moi Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z książką i autorką utworu. To cenne doświadczenie dla młodych, wrażliwych ludzi. Mam nadzieję, że jeśli jeszcze nie kochają książek, to je pokochają". Alicja Gałęziowska – nauczyciel języka polskiego, wychowawca klasy.

Czytaj więcej...

Na Durbaszce

Utworzono: środa, 14, czerwiec 2017
E. Poręba-Bereś

Czytaj więcej...W dniach 25-26 maja uczniowie klas szóstych wybrali się na górską wycieczkę, a dokładniej do Schroniska pod Durbaszką.  Droga z Jaworek, skąd wyruszyli pieszo, zajęła im 45 minut.

Na miejscu czekało wiele niecodziennych, bo militarnych atrakcji: musztra, nauka strzelania z karabinka pneumatycznego oraz z łuku, kurs udzielania pierwszej pomocy, pokaz broni i zapoznanie się ze sprzętem przeciwchemicznym.

Czytaj więcej...

Festiwal "Radość z pływania"

Utworzono: poniedziałek, 05, czerwiec 2017
M. Rodak

2 czerwca klasy III a i III d uczestniczyły w Festiwalu Kinder+ Sport "Radość pływania", który odbywał się na pływalni w Nowym Sączu. Przed rozpoczęciem zabaw dzieci obejrzały pokaz technik pływackich w wykonaniu zawodników z Klubu Pływackiego STP Nowy Sącz. Dzieci uczestniczące w festiwalu zostały podzielone na grupy w dwóch kategoriach, wynikających z ich umiejętności pływackich. Zabawy  były realizowane na dwóch basenach: sportowym - zabawy dla dzieci pływających samodzielnie i rekreacyjnym dla pływających z deskami. Wśród konkurencji były np: sztafeta z deskami, nosiwoda, sztafeta delfina, poszukiwacze skarbów. Wszyscy uczestnicy zostali udekorowani medalami i otrzymali dyplomy Radosnego pływaka. Zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka

Utworzono: czwartek, 01, czerwiec 2017
D. Hasslinger

Pyszny, plastyczny, taneczny, muzyczny i przede wszystkim wesoły Dzień Dziecka

Tak można powiedzieć o dniu 1 czerwca w naszej klasie 2b - to zwykły dzień nauki, jednak inny od pozostałych. Rozpoczął się jak co dzień: lekcja, przerwa, lekcja, przerwa... i nareszcie NIESPODZIANKA. Idziemy na lody. Pogoda wspaniała, więc w drodze powrotnej wstępujemy na Rynek i tu rozpoczyna się część plastyczno-muzyczna. Wesoło bawimy się przy dźwiękach przebojów i bierzemy udział w VII Ogólnopolskim Rysowaniu. Kolorową kredą czarujemy prezenty na 725 urodziny miasta. Pomysłów mamy dużo, więc "wręczamy" ZOO, lotnisko, stadion, drzewka, samochód, domy, serduszka.... Jest kolorowo, słodko, miło i wesoło.

Czytaj więcej...