Copyright © 2000-2017   Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu

Lekcje inaczej

Na Durbaszce

Utworzono: środa, 14, czerwiec 2017
E. Poręba-Bereś

Czytaj więcej...W dniach 25-26 maja uczniowie klas szóstych wybrali się na górską wycieczkę, a dokładniej do Schroniska pod Durbaszką.  Droga z Jaworek, skąd wyruszyli pieszo, zajęła im 45 minut.

Na miejscu czekało wiele niecodziennych, bo militarnych atrakcji: musztra, nauka strzelania z karabinka pneumatycznego oraz z łuku, kurs udzielania pierwszej pomocy, pokaz broni i zapoznanie się ze sprzętem przeciwchemicznym.

Czytaj więcej...

Festiwal "Radość z pływania"

Utworzono: poniedziałek, 05, czerwiec 2017
M. Rodak

2 czerwca klasy III a i III d uczestniczyły w Festiwalu Kinder+ Sport "Radość pływania", który odbywał się na pływalni w Nowym Sączu. Przed rozpoczęciem zabaw dzieci obejrzały pokaz technik pływackich w wykonaniu zawodników z Klubu Pływackiego STP Nowy Sącz. Dzieci uczestniczące w festiwalu zostały podzielone na grupy w dwóch kategoriach, wynikających z ich umiejętności pływackich. Zabawy  były realizowane na dwóch basenach: sportowym - zabawy dla dzieci pływających samodzielnie i rekreacyjnym dla pływających z deskami. Wśród konkurencji były np: sztafeta z deskami, nosiwoda, sztafeta delfina, poszukiwacze skarbów. Wszyscy uczestnicy zostali udekorowani medalami i otrzymali dyplomy Radosnego pływaka. Zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka

Utworzono: czwartek, 01, czerwiec 2017
D. Hasslinger

Pyszny, plastyczny, taneczny, muzyczny i przede wszystkim wesoły Dzień Dziecka

Tak można powiedzieć o dniu 1 czerwca w naszej klasie 2b - to zwykły dzień nauki, jednak inny od pozostałych. Rozpoczął się jak co dzień: lekcja, przerwa, lekcja, przerwa... i nareszcie NIESPODZIANKA. Idziemy na lody. Pogoda wspaniała, więc w drodze powrotnej wstępujemy na Rynek i tu rozpoczyna się część plastyczno-muzyczna. Wesoło bawimy się przy dźwiękach przebojów i bierzemy udział w VII Ogólnopolskim Rysowaniu. Kolorową kredą czarujemy prezenty na 725 urodziny miasta. Pomysłów mamy dużo, więc "wręczamy" ZOO, lotnisko, stadion, drzewka, samochód, domy, serduszka.... Jest kolorowo, słodko, miło i wesoło.

Czytaj więcej...

Lekcja wf-u inaczej...

Utworzono: wtorek, 11, kwiecień 2017
J. Kotlicka

Czytaj więcej...W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 4b dołączyli do grupy tych, którzy nie boją się wysokości. Wraz z "panią od wf-u"  lekcję spędzili, wspinając się na ściance w Boulder-Zone przy ul. Kochanowskiego.

Oprócz tradycyjnego wspinania się na różne wysokości uczniowie uczestniczyli w  grze, w której zaliczali kolejne punkty, wspinając się na czas. Zwyciężył Kacper Brotoń, nieco gorszy czas uzyskał Krzysztof Szewczyk, zaś największą odwagą na dzisiejszych zajęciach wykazał się Konrad Łukaszczyk.

Po zakończonych zajęciach uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że koniecznie trzeba tu wrócić :)))

Czytaj więcej...

Nietypowi goście

Utworzono: piątek, 17, marzec 2017
WioLeg

Czytaj więcej...Niedawno odbyły się niecodzienne lekcje przyrody.
Pan Korona testów miał dosyć,
więc zwierzątka pozwolił przynosić :)

Nie trzeba było powtarzać dwa razy. Uczniowie (kl. IV b i c) chętnie pochwalili się swoimi żywymi pupilami, które nie mogły się nadziwić, że są w szkole :)

Ciekawe byłyby lekcje w towarzystwie zwierzątek.
Czy przyjdzie kiedyś taka moda?
Chyba nie… Trochę szkoda…

Czytaj więcej...