Copyright © 2000-2017   Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu

3 Nowosądecka Drużyna Harcerska "Leśni"

VII POSZUKIWANIE PIERŚCIENIA ŚW. KINGI

Utworzono: poniedziałek, 12, czerwiec 2017
R. Bednarek

Czytaj więcej...W dniach 9 - 10 czerwca odbyło się kolejne poszukiwanie pierścienia św. Kingi. Do Starego Sącza zjechały się liczne gromady zuchowe i drużyny harcerskie. Wszyscy uczestnicy poznawali życie św. Kingi oraz zagłębiali tajniki kunsztu rycerskiego. W piątek przygotowaliśmy pole biwakowe, natomiast w sobotę odbyła się gra, której trasa wiodła przez Park i Źródełko Świętej Kingi, Bramę Seklerską, Dom Świętej Kingi, klasztor ss. Klarysek, kościół św. Trójcy, kościół Parafialny, Muzeum Regionalne oraz Salę Rycerską. Po podsumowaniu punktów z przygotowania obozowego oraz punktów z gry okazało się, że drużyna "Leśni" jest najlepsza :-)  Zdobyliśmy 1 miejsce!

Skład zwycięskiego patrolu: Katarzyna Iwańska, Anna Hruby, Weronika Adamek, Sylwia Olesiak, Aleksandra Oleksy, Aleksandra Nalepa, Kamila Nowak, Zofia Hasslinger, Patrycja Zięcina, Maja Szudzik, Paulina Jabłońska, Sławomir Dziadosz, Karol Nowak, Jakub Nalepa - przyboczny.

Czytaj więcej...

Wiosenna Impreza Na Orientację

Utworzono: niedziela, 14, maj 2017
R. Bednarek

Czytaj więcej...W sobotę 13 maja odbyła się kolejna edycja  Wiosennej Imprezy Na Orientację. W tym roku w grze uczestniczyło  230 harcerzy, czyli w trasę wyruszyło ok. 20 patroli. Hasłem tegorocznej imprezy była edukacja globalna - czyli jak należy dbać o dobro świata, co robić, aby świat stawał się coraz lepszy. Równocześnie z w/w grą odbywała się gra związana z Bronisławą Szczepańcówną, dla tych patroli, które podjęły się realizacji propozycji programowej SĄDECKI TRAPEZ - trójkąt brązowy.

Nasza drużyna oczywiście podjęła się zdobycia trójkąta brązowego dlatego odwiedziliśmy wiele miejsc związanych z dh. Bronisławą: kamienicę przy ul. Nawojowskiej, Szkołę Ludową im. św. Elżbiety (obecnie SP8), "Ciuciubabkę", Miejskie Seminarium Nauczycielskie oraz zapaliliśmy znicz na grobowcu druhny na Cmentarzu Komunalnym.

Czytaj więcej...

IV Harcerski Rajd Szlakami Jana Pawła II

Utworzono: wtorek, 25, kwiecień 2017
R. Bednarek

Czytaj więcej...22-23 kwietnia nasza drużyna harcerska po raz kolejny uczestniczyła w Rajdzie Szlakami Jana Pawła II. W tym roku wędrowaliśmy po Pieninach Właściwych i Małych. W pierwszy dzień wyruszyliśmy z Krościenka na Przełęcz Szopka, Czertezik. Trasa była wymagająca ze względu na trudne, zimowe warunki na szlakach górskich. W drugi dzień wędrowaliśmy po Pieninach Małych. Wyruszyliśmy z  Palenicy na Szafranówkę, Wysoki Wierch, Durbaszkę i Bukowinkę, gdzie zjedliśmy obiadek.  Rajd zakończyliśmy w Jaworkach -  na uroczystej  Mszy św. będącej podsumowaniem rajdu.

Duże brawa dla naszych druhenek: Oli Nalepy oraz Zosi Hasslinger za zajęcie II miejsca (na 13 drużyn harcerskich) w konkursie "Jeden z Dziesięciu" o tematyce: Karol Wojtyła i Pieniny.

Czytaj więcej...

"ÓSME ECHO"

Utworzono: poniedziałek, 20, marzec 2017
R. Bednarek

Czytaj więcej...18 marca w Piwnicznej - Zdroju odbyły się VIII WARSZTATY Z PIOSENKĄ ZUCHOWĄ I HARCERSKĄ. Każda drużyna wykonywała jeden utwór zespołowo - piosenkę na temat "owocowy karnawał" - czyli taką w treści, której występowały owoce. Zabawa jak zawsze była znakomita, nauczyliśmy się wiele nowych piosenek.

W kategorii zespołów wokalnych wywalczyliśmy 4. miejsce!

Skład zespołu wokalnego: Ania Hruby, Weronika Adamek, Zosia Hasslinger, Kamila Nowak,Ola Nalepa, Ola Oleksy, Karol Nowak, Sławek Dziadosz

Czytaj więcej...

III Ogólnopolski Harcerski Dzień Śniegu

Utworzono: czwartek, 09, marzec 2017
R. Bednarek

Czytaj więcej...4 marca w Ryterskim Raju odbył się III Ogólnopolski Harcerski Dzień Śniegu oraz XXIV Harcerskie Mistrzostwa Polski  w Narciarstwie Zjazdowym. Rywalizowały ze sobą drużyny z Krakowa, Wadowic, Brzeska, Wieliczki, Wrocławia, Andrychowa oraz z Nowego Sącza. Łącznie ok. 170 zawodników. Drużyny współzawodniczyły: w konkursie rzeźb na śniegu, w zjeździe na byle-czym, w konkursie plastycznym oraz w slalomie gigancie.

Po zsumowaniu wszystkich punktów z poszczególnych konkurencji okazało się, że nasza drużyna "Leśni" zajęła 2 miejsce! Brawo!

Czytaj więcej...