ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3ns@poczta.pl, facebook.com/sp3.nowysacz, Biuletyn Informacji Publicznej

3 NDH "Leśni"

Azymuty Jesieni 2019

R. Bednarek
Kategoria:

Czytaj więcej...27 - 28 września nasza drużyna harcerska "Leśni" rajdem w Kamionce Wielkiej rozpoczęła nowy rok harcerski. Po zakwaterowaniu, wszystkie drużyny hufca mogły podziwiać na sali gimnastycznej występ zespołu regionalnego "Skalnik" - czyli - tradycje Lachów Sądeckich i ich  muzyka, taniec i śpiew.

Następny dzień powitał nas piękną słoneczną pogodą i ruszyliśmy na szlak. Trasa rajdu wiodła przez Czarną Kępicę. Łącznie przeszliśmy ok. 14 km. Oczywiście w trakcie wędrówki wykonaliśmy wiele zadań na punktach patrolowych: musieliśmy wykazać się zręcznością, celnością, szybkością oraz wiedzą z technik harcerskich i z pierwszej pomocy.

Jak zawsze dziękuję harcerkom, harcerzom za nienaganną postawę w czasie rajdu - świetną pracę i duże zaangażowanie :-) :-) :-)

Czytaj więcej...

Cześć i Chwała Bohaterom!

R. Bednarek
Kategoria:

Czytaj więcej...

W dniu dzisiejszym, harcerze z 3 NDH "Leśni" uczestniczyli w wydarzeniu historycznym upamiętniającym 80. rocznicę wkroczenia wojsk hitlerowskich na Sądecczyznę - tym samym wyrażono wdzięczność kurierom i harcerzom, którzy walczyli z hitlerowskim okupantem.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Kaplicy Szkoły Biznesu prowadzonej przez kapelana ZHP ks. Krzysztofa Czecha. Po mszy św. przeszliśmy pod pomnik na Skwerze Karola Szymanowskiego, gdzie parlamentarzyści, przedstawiciele Rady Miasta Nowego Sącza, burmistrz Piwnicznej-Zdroju oraz Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki złożyli kwiaty. W wydarzeniu historycznym wzięła udział Konsul Generalny Republiki Węgierskiej w Krakowie Adrienne Körmendy. Dopełnieniem uroczystości było otwarcie wystawy "Bogu - Ojczyźnie - Bliźniemu" w Domu Harcerza przy ulicy Wąsowiczów. Autorami projektu byli: Jerzy Ptaszyński oraz komendant hufca Nowy Sącz hm. Stanisław Gniady.

Czytaj więcej...

Wiosenna Impreza Na Orientację "Jak wytresować smoka"

R. Bednarek
Kategoria:

Czytaj więcej...

W sobotę 25 maja nasza drużyna harcerska uczestniczyła w Wiosennej Imprezie Na Orientację. Scenariusz gry powiązany był ze znanym i lubianym filmem "Jak wytresować smoka". Trasa składała się z 6 wysp - na wyspie smoków musieliśmy odnaleźć jajo smocze, na wyspie przyjaźni - WOSM, WAGGGS - Światowe Organizacje Ruchu Skautowego oraz wykazaliśmy się znajomością języka angielskiego i sprytem przy przejściu z zamkniętymi oczami wytyczoną trasą. Na wyspie szkoleniowej wyznaczaliśmy azymut i udzielaliśmy pierwszą pomoc poszkodowanemu, wyspa dojrzałości - musieliśmy wykazać się znajomością Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego. Wyspa trudów to ostatnie podejście pod Przekaźnik, w trakcie marszu rozpoznawaliśmy znaki patrolowe i wykonywaliśmy zadania z nimi związane. Ostatnia wyspa turniejowa - to już tylko zabawy i gry.

Czytaj więcej...

Nocne harce dobrych duszków

R. Bednarek
Kategoria:

Czytaj więcej...

Z 22 na 23 marca nasza drużyna już po raz szósty uczestniczyła w NOCY DUCHÓW - całonocnym biwaku w Łomnicy-Zdrój. Impreza rozpoczęła się o godzinie 19.00, a zakończyła apelem o godzinie 7.00. W czasie biwaku zdobywaliśmy wiedzę oraz stopnie harcerskie. Na kominku bliżej poznaliśmy Bohaterów Szarych Szeregów - Tadeusza Zawadzkiego "Zośka", Jana Bytnara "Rudy", Macieja Dawidowskiego "Alek". Po kominku odbyła się wokół budynku szkoły gra nocna. Następnie po obfitej kolacji ruszyliśmy na 2 godzinny spacer po okolicznych górkach. Najodważniejsi i najwytrwalsi uczestniczyli w grze o 5 rano. Ważnym wydarzeniem było uroczyste Przyrzeczenie Harcerskie - u nas w drużynie krzyż harcerski otrzymała dh. Katarzyna Ruchała.

Bardzo dziękuję całej drużynie za przygotowanie do biwaku i jak zawsze nienaganną postawę w trakcie biwaku!

Czytaj więcej...

"Światło, które łączy"

R. Bednarek
Kategoria:

Czytaj więcej...Betlejemskie Światło Pokoju po raz kolejny zawitało do Krakowa. W niedziele, 17 grudnia harcerze z 3 NDH "Leśni" uczestniczyli w tym doniosłym wydarzeniu. Uroczystość przekazania BŚP rozpoczęła się o godz.15.45 na Wzgórzu Wawelskim, gdzie odbył się apel harcerski. O godzinie 16.30 została odprawiona msza w Katedrze na Wawelu, a następnie o 18.30 na Rynku Głównym pod wieżą ratuszową, harcmistrz Mariusz Siudek przekazał BŚP  przedstawicielom władz, mieszkańcom oraz reprezentantom poszczególnych hufców.

"Światło, które łączy" - to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Po raz dwudziesty ósmy harcerze i harcerki byli strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.

Akcję "Światła Pokoju" z Groty Betlejemskiej rozpoczęła w 1986 roku rozgłośnia ORF. Jako symbol bożonarodzeniowego orędzia, Światełko dociera do ponad 25 krajów europejskich. Od 1991 roku małopolscy harcerze dostarczają BŚP do Krakowa i przekazują wszystkim, którzy chcą, by Światło trafiło do ich domów podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...