Copyright © 2000-2017   Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu

3 Nowosądecka Drużyna Harcerska "Leśni"

"Każdy zuch i harcerz sprawnym być musi"

Utworzono: niedziela, 22, październik 2017
R. Bednarek

Czytaj więcej...21 października na hali sportowej w Piwnicznej-Zdroju odbył się już XIV Zuchowy i Harcerski Turniej Sportowy. W tym roku w turnieju uczestniczyło ok. 130 zuchów i harcerzy. Jak zawsze rozgrywki odbywały się w trzech pionach: zuchowym, harcerskim i starszoharcerskim.

Rywalizacja była zaciekła, ale zgodna z zasadami fair-play. Drużyny współzawodniczyły ze sobą w siatkówce, unihokeju, w rzutach do kosza, przeciąganiu liny, skoku w dal. Najmniej punktów uzyskaliśmy w przeciąganiu liny, najwięcej w rzutach do kosza i  skoku w dal z miejsca. Ostatecznie "Leśni" uplasowali się na III miejscu. BRAWO! 

Skład drużyny: Zuzanna Wróblewska, Szymon Surma, Aleksandra Oleksy, Aleksandra Nalepa, Anna Hruby, Katarzyna Iwańska, Sławomir Dziadosz, Kamila Nowak, Zofia Hasslinger, Maja Szudzik, Patrycja Zięcina, Weronika Adamek, Karol Nowak i przyboczny Jakub Nalepa.

Czytaj więcej...

"Idę w góry cieszyć się życiem"

Utworzono: niedziela, 08, październik 2017
R. Bednarek

 Czytaj więcej...To hasło tegorocznych "Azymutów Jesieni", rajdu hufca rozpoczynającego rok harcerski 2017/18. Jak zawsze wszystkie drużyny spotkały się  w Kosarzyskach w Stanicy Harcerskiej. W piątek na kominku odbyła się prezentacja drużyn oraz wspólne "śpiewogranie". Późną nocką druhny Sylwia Olesiak, Paulina Jabłońska oraz druh Karol Nowak - złożyli uroczyste Przyrzeczenie Harcerskie. W sobotę o poranku wszystkie drużyny  wyruszyły na szlak. "Leśni" skierowali się w stronę Suchej Doliny i dalej na Obidzę, Eliaszówkę do Chaty na Magóry i zeszliśmy do Stanicy. Na trasie oprócz podziwiania pięknych jesiennych krajobrazów rozwiązywaliśmy krzyżówkę, której pytania dotyczyły Beskidu Sądeckiego, Popradzkiego Parku Krajobrazowego, kurierów II wojny światowej oraz T. Kościuszki.

Na apelu każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom - dokładne podsumowanie  rajdu będzie  na stronie hufca w najbliższym czasie. Ogłoszono również wyniki rywalizacji PRIMA SORT 2017  - 3 NDH  "Leśni" zwyciężyła w rywalizacji gromad i drużyn Hufca ZHP N. Sącz w roku harcerskim 2016/17  BRAWO!!! Nagrodą był bezpłatny udział w rajdzie. Skromnie zaznaczę, że wraz z dh. Radosławem Toczkiem  z 4 NDH "Żar" z Piwnicznej zwyciężyliśmy w rywalizacji drużynowych hufca.

Czytaj więcej...

VII POSZUKIWANIE PIERŚCIENIA ŚW. KINGI

Utworzono: poniedziałek, 12, czerwiec 2017
R. Bednarek

Czytaj więcej...W dniach 9 - 10 czerwca odbyło się kolejne poszukiwanie pierścienia św. Kingi. Do Starego Sącza zjechały się liczne gromady zuchowe i drużyny harcerskie. Wszyscy uczestnicy poznawali życie św. Kingi oraz zagłębiali tajniki kunsztu rycerskiego. W piątek przygotowaliśmy pole biwakowe, natomiast w sobotę odbyła się gra, której trasa wiodła przez Park i Źródełko Świętej Kingi, Bramę Seklerską, Dom Świętej Kingi, klasztor ss. Klarysek, kościół św. Trójcy, kościół Parafialny, Muzeum Regionalne oraz Salę Rycerską. Po podsumowaniu punktów z przygotowania obozowego oraz punktów z gry okazało się, że drużyna "Leśni" jest najlepsza :-)  Zdobyliśmy 1 miejsce!

Skład zwycięskiego patrolu: Katarzyna Iwańska, Anna Hruby, Weronika Adamek, Sylwia Olesiak, Aleksandra Oleksy, Aleksandra Nalepa, Kamila Nowak, Zofia Hasslinger, Patrycja Zięcina, Maja Szudzik, Paulina Jabłońska, Sławomir Dziadosz, Karol Nowak, Jakub Nalepa - przyboczny.

Czytaj więcej...

Wiosenna Impreza Na Orientację

Utworzono: niedziela, 14, maj 2017
R. Bednarek

Czytaj więcej...W sobotę 13 maja odbyła się kolejna edycja  Wiosennej Imprezy Na Orientację. W tym roku w grze uczestniczyło  230 harcerzy, czyli w trasę wyruszyło ok. 20 patroli. Hasłem tegorocznej imprezy była edukacja globalna - czyli jak należy dbać o dobro świata, co robić, aby świat stawał się coraz lepszy. Równocześnie z w/w grą odbywała się gra związana z Bronisławą Szczepańcówną, dla tych patroli, które podjęły się realizacji propozycji programowej SĄDECKI TRAPEZ - trójkąt brązowy.

Nasza drużyna oczywiście podjęła się zdobycia trójkąta brązowego dlatego odwiedziliśmy wiele miejsc związanych z dh. Bronisławą: kamienicę przy ul. Nawojowskiej, Szkołę Ludową im. św. Elżbiety (obecnie SP8), "Ciuciubabkę", Miejskie Seminarium Nauczycielskie oraz zapaliliśmy znicz na grobowcu druhny na Cmentarzu Komunalnym.

Czytaj więcej...

IV Harcerski Rajd Szlakami Jana Pawła II

Utworzono: wtorek, 25, kwiecień 2017
R. Bednarek

Czytaj więcej...22-23 kwietnia nasza drużyna harcerska po raz kolejny uczestniczyła w Rajdzie Szlakami Jana Pawła II. W tym roku wędrowaliśmy po Pieninach Właściwych i Małych. W pierwszy dzień wyruszyliśmy z Krościenka na Przełęcz Szopka, Czertezik. Trasa była wymagająca ze względu na trudne, zimowe warunki na szlakach górskich. W drugi dzień wędrowaliśmy po Pieninach Małych. Wyruszyliśmy z  Palenicy na Szafranówkę, Wysoki Wierch, Durbaszkę i Bukowinkę, gdzie zjedliśmy obiadek.  Rajd zakończyliśmy w Jaworkach -  na uroczystej  Mszy św. będącej podsumowaniem rajdu.

Duże brawa dla naszych druhenek: Oli Nalepy oraz Zosi Hasslinger za zajęcie II miejsca (na 13 drużyn harcerskich) w konkursie "Jeden z Dziesięciu" o tematyce: Karol Wojtyła i Pieniny.

Czytaj więcej...