Copyright © 2000-2017   Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu

3 Nowosądecka Drużyna Harcerska "Leśni"

"W TOBIE JEST ŚWIATŁO"

Utworzono: poniedziałek, 18, grudzień 2017 R. Bednarek

Czytaj więcej...Betlejemskie Światło Pokoju po raz kolejny zawitało do Krakowa. W niedzielę, 17 grudnia harcerze z 3 NDH "Leśni"  uczestniczyli w tym doniosłym wydarzeniu - przekazaniu BŚP na Wawelu. Po apelu na Wzgórzu Wawelskim (2500 zuchów, harcerzy i instruktorów) i Mszy św. w Królewskiej Katedrze udaliśmy się na Rynek Główny - tam lampiony z Betlejemskim Światłem odebrali przedstawiciele władz, mieszkańcy oraz reprezentanci poszczególnych hufców. 

"W Tobie jest światło" to hasło przyświecające tegorocznej  sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Po raz dwudziesty siódmy harcerze i harcerki będą strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. 

Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku oraz,
aby w Waszych domach i sercach zagościło Betlejemskie Światło Pokoju -
życzą harcerki i harcerze
z 3 Nowosądeckiej Drużyny Harcerskiej"Leśni"

Czytaj więcej...

XXVII Nocny Bieg Mikołajkowy

Utworzono: niedziela, 03, grudzień 2017 R. Bednarek

Czytaj więcej...2 - 3 grudnia  w Królowej Górnej odbył się już XXVII Nocny Bieg Mikołajkowy, w którym wzięło udział 300 harcerzy - 17 patroli. Hasłem tegorocznego biegu było - "w Tobie jest światło". Każdy patrol ułożył  rymowankę lub piosenkę o świetle oraz przygotował formę graficzną dla swojego utworu. W tym roku wybraliśmy trasę trudniejszą,  współzawodniczyliśmy z drużynami starszoharcerskimi. Patrol Leśnych startował pierwszy, mieliśmy do zaliczenia 7 punktów patrolowych, trasa biegła głównie przez ciemny las. Na biegu musieliśmy się wykazać wiedzą z zakresu szyfrów, znaków patrolowych, pierwszej pomocy oraz Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego. Nasz patrol wykazał się dużą spostrzegawczością - harcerze znaleźli nawet niemałego, lekko przymrożonego grzyba. Po powrocie do szkoły okazało się, że na wszystkich grzecznych harcerzy (czyli na nas :-) czeka św. Mikołaj z prezentami. Po kolacji i krótkim wypoczynku  o godzinie 1.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościółku w Królowej Górnej, po powrocie ok. 2.30 na kominku każdy patrol przedstawił przygotowane  zadania przedbiegowe.

W niedzielę na apelu podsumowującym NBM i grę okazało się, że patrol "LEŚNYCH" wywalczył 2. MIEJSCE !!!,  duże, duże brawa dla harcerek i harcerzy :-) gra nie należała do łatwych i jako pierwszy patrol - "światłem" wskazywaliśmy drogę następnym patrolom.

Czytaj więcej...

Melduję Niepodległość

Utworzono: niedziela, 12, listopad 2017 R. Bednarek

Czytaj więcej...

"Wielki to honor walczyć i oddać swoje młode życie za Ojczyznę, ale jeszcze większym honorem jest czynić pokój, tj. tak uczyć się i postępować, by kochać swoje, cudzego nie nienawidząc..."

Jak corocznie nasza drużyna harcerska "Leśni" uczestniczyła w grze miejskiej MELDUJĘ NIEPODLEGŁOŚĆ, która ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych oraz oddanie hołdu Honorowej Obywatelce Miasta - hm. Irenie Styczyńskiej. W tym roku zadaniem drużyn harcerskich było urządzenie ulicznych happeningów podczas, których nawoływaliśmy do życia w wolności i pokoju. Każdy patrol w ramach zadań przedbiegowych przygotował naturalnej wielkości sylwetkę Józefa Piłsudskiego, ciasteczka wolności, kotyliony w barwach narodowych oraz sentencje na temat wolności i pokoju.

Oczywiście ze wszystkich zadań nasza drużyna wywiązała się celująco za co bardzo dziękuję wszystkim harcerkom i harcerzom :-)

Czytaj więcej...

"Każdy zuch i harcerz sprawnym być musi"

Utworzono: niedziela, 22, październik 2017 R. Bednarek

Czytaj więcej...21 października na hali sportowej w Piwnicznej-Zdroju odbył się już XIV Zuchowy i Harcerski Turniej Sportowy. W tym roku w turnieju uczestniczyło ok. 130 zuchów i harcerzy. Jak zawsze rozgrywki odbywały się w trzech pionach: zuchowym, harcerskim i starszoharcerskim.

Rywalizacja była zaciekła, ale zgodna z zasadami fair-play. Drużyny współzawodniczyły ze sobą w siatkówce, unihokeju, w rzutach do kosza, przeciąganiu liny, skoku w dal. Najmniej punktów uzyskaliśmy w przeciąganiu liny, najwięcej w rzutach do kosza i  skoku w dal z miejsca.

Ostatecznie "Leśni" uplasowali się na III miejscu. BRAWO! 

Skład drużyny: Zuzanna Wróblewska, Szymon Surma, Aleksandra Oleksy, Aleksandra Nalepa, Anna Hruby, Katarzyna Iwańska, Sławomir Dziadosz, Kamila Nowak, Zofia Hasslinger, Maja Szudzik, Patrycja Zięcina, Weronika Adamek, Karol Nowak i przyboczny Jakub Nalepa.

Czytaj więcej...

"Idę w góry cieszyć się życiem"

Utworzono: niedziela, 08, październik 2017 R. Bednarek

 Czytaj więcej...To hasło tegorocznych "Azymutów Jesieni", rajdu hufca rozpoczynającego rok harcerski 2017/18. Jak zawsze wszystkie drużyny spotkały się  w Kosarzyskach w Stanicy Harcerskiej. W piątek na kominku odbyła się prezentacja drużyn oraz wspólne "śpiewogranie". Późną nocką druhny Sylwia Olesiak, Paulina Jabłońska oraz druh Karol Nowak - złożyli uroczyste Przyrzeczenie Harcerskie. W sobotę o poranku wszystkie drużyny  wyruszyły na szlak. "Leśni" skierowali się w stronę Suchej Doliny i dalej na Obidzę, Eliaszówkę do Chaty na Magóry i zeszliśmy do Stanicy. Na trasie oprócz podziwiania pięknych jesiennych krajobrazów rozwiązywaliśmy krzyżówkę, której pytania dotyczyły Beskidu Sądeckiego, Popradzkiego Parku Krajobrazowego, kurierów II wojny światowej oraz T. Kościuszki.

Na apelu każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom - dokładne podsumowanie  rajdu będzie  na stronie hufca w najbliższym czasie. Ogłoszono również wyniki rywalizacji PRIMA SORT 2017  - 3 NDH  "Leśni" zwyciężyła w rywalizacji gromad i drużyn Hufca ZHP N. Sącz w roku harcerskim 2016/17  BRAWO!!! Nagrodą był bezpłatny udział w rajdzie. Skromnie zaznaczę, że wraz z dh. Radosławem Toczkiem  z 4 NDH "Żar" z Piwnicznej zwyciężyliśmy w rywalizacji drużynowych hufca.

Czytaj więcej...