Copyright © 2000-2017   Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu

Świetlica

Gdy nie ma obok Ciebie Twojego rodzica,
zabawę i jedzonko zapewni Ci świetlica.

Świetlica szkolna znajduje się w budynku przy ulicy Kochanowskiego. Otwarta jest od 6.30 - 17.00.

Oprócz dzieci stale uczęszczających, opieką objęte są również te, które oczekują na lekcje czy spóźnionych rodziców.

Tutaj uczniowie odrabiają zadania - niektórym wychowawczynie na bieżąco pomagają lub prowadzą dla nich zajęcia wyrównawcze. Mogą korzystać z komputerów, licznych gier planszowych, edukacyjnych, bawić się zabawkami, oglądać filmy na DVD, słuchać radia i czytać książki ze świetlicowej biblioteczki, jak również uczestniczyć w zajęciach ruchowych na boisku szkolnym, sali gimnastycznej bądź ogródku jordanowskim.

Nie brakuje także gier i zabaw integracyjnych, które budują właściwe relacje wewnątrz grupy, zabaw relaksacyjnych i pobudzających do logicznego myślenia.

Sale upiększa dekoracja tworzona w zależności od pór roku i ważnych wydarzeń okolicznościowych oraz galeria prac dzieci - laureatów konkursów świetlicowych i bieżących prac tematycznych. Ciekawostką jest kącik aktywnego dziecka - drzewka, na których zawieszane są listki za wzorowe i negatywne zachowania.

Panuje tu przyjazna atmosfera, bo panie gołębie serduszka mają!

Świetlica

To już wiosna!

Utworzono: środa, 05, kwiecień 2017
B.Wójs

Czytaj więcej...To już wiosna!
Świetlica przygotowuje się już do świąt wielkanocnych. Dzieci wykonują ozdoby świąteczne. Zdobią jajka różnymi technikami, wykonują koszyczki, zające i baranki. Biorą udział w licznych konkursach związanych ze świętami. W zeszłym tygodniu zorganizowaliśmy też konkurs na najładniejszą świetlicową palmę.

„Boże Narodzenie tuż tuż”

Utworzono: wtorek, 20, grudzień 2016
B. Wójs

Świetlica przygotowuje się już do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wykonują ozdoby świąteczne, biorą udział w licznych konkursach  plastycznych o tematyce bożonarodzeniowej.

Pod koniec listopada wykonały kartki świąteczne na konkurs plastyczny ,,Pod Skrzydłami Anioła” do Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, a w grudniu - prace plastyczne pt. „Zimowe Marzenia” w technice origami na konkurs organizowany przez Szkołę Podstawowa nr 8 w Nowym Sączu.

Czytaj więcej...

Podsumowanie Jesieni

Utworzono: wtorek, 06, grudzień 2016
B. Wójs

Podczas zabaw na podwórku szkolnym oraz spacerów po okolicy dzieci ze świetlicy obserwowały jesienne zmiany zachodzące w przyrodzie. Wychowawcy zorganizowali też wycieczkę do sklepu owocowo-warzywnego oraz liczne konkursy plastyczne, przyrodnicze i kulinarne (konkurs kanapek i sałatek owocowych).


   

 

Mistrz warcabów

Utworzono: poniedziałek, 06, czerwiec 2016
B. Lasek

Czytaj więcej...W ciągu całego roku na świetlicy przy ul. J. Kochanowskiego odbywały się turnieje warcabowe. Dzięki rywalizacji i umiejętnie podtrzymywanemu przez wychowawców zapałowi gra ta stała się bardzo popularna na świetlicy, a nawet w domach niektórych podopiecznych.

W trakcie rozgrywek wyłanialiśmy Mistrza Tygodnia i Miesiąca. Najlepsze wyniki w tym roku uzyskali: Jakub Bednarek z 2c, Tobiasz Płókarz z 1c!, Bartosz Szabłowski z 3b i Konrad Łukaszczyk z 3b.

Jak widać zdolności umysłu potrzebne w tej grze nie zależą od wieku.

Czytaj więcej...

Co można zrobić z makaronu i zakrętek?

Utworzono: poniedziałek, 06, czerwiec 2016
B. Wójs

Czytaj więcej...Dzieci ze świetlicy przy ul. J.Kochanowskiego próbowały z powodzeniem zrobić z zakrętek i plasteliny różne zwierzątka: koty, psy, żyrafy, gąski, łabędzie... Z makaronu włoskiego w kształcie muszli, plasteliny i farb powstały kraby, rozgwiazdy, ślimaki. Jedyną przeszkodą w rozwijaniu wyobraźni jest cena plasteliny. Dzieci bardzo lubią lepić z tego materiału i wykonały już wiele pięknych prac.  Zobaczcie sami!

Czytaj więcej...

Kolorowanki antystresowe

Utworzono: poniedziałek, 06, czerwiec 2016
B. Lasek

Czytaj więcej...Pod koniec maja wielką popularnością na świetlicy przy ul. J.Kochanowskiego cieszyły się kolorowanki antystresowe (w Internecie określane mianem: kolorowanki dla dorosłych). Wymagają one koncentracji uwagi, uczą cierpliwości, rozbudzają wyobraźnię i dają satysfakcję. Zresztą zobaczcie sami. Plastycznie uzdolniona grupa dzieci malowała i wyklejała prace zatytułowane „Tryptyk” – powstało kilka pięknych projektów.

Czytaj więcej...