Copyright © 2000-2017   Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu

Świetlica

Gdy nie ma obok Ciebie Twojego rodzica,
zabawę i jedzonko zapewni Ci świetlica.

Świetlica szkolna znajduje się w budynku przy ulicy Kochanowskiego. Otwarta jest od 6.30 - 17.00.

Oprócz dzieci stale uczęszczających, opieką objęte są również te, które oczekują na lekcje czy spóźnionych rodziców.

Tutaj uczniowie odrabiają zadania - niektórym wychowawczynie na bieżąco pomagają lub prowadzą dla nich zajęcia wyrównawcze. Mogą korzystać z komputerów, licznych gier planszowych, edukacyjnych, bawić się zabawkami, oglądać filmy na DVD, słuchać radia i czytać książki ze świetlicowej biblioteczki, jak również uczestniczyć w zajęciach ruchowych na boisku szkolnym, sali gimnastycznej bądź ogródku jordanowskim.

Nie brakuje także gier i zabaw integracyjnych, które budują właściwe relacje wewnątrz grupy, zabaw relaksacyjnych i pobudzających do logicznego myślenia.

Sale upiększa dekoracja tworzona w zależności od pór roku i ważnych wydarzeń okolicznościowych oraz galeria prac dzieci - laureatów konkursów świetlicowych i bieżących prac tematycznych. Ciekawostką jest kącik aktywnego dziecka - drzewka, na których zawieszane są listki za wzorowe i negatywne zachowania.

Panuje tu przyjazna atmosfera, bo panie gołębie serduszka mają!

Świetlica

Święta tuż tuż

Utworzono: czwartek, 21, grudzień 2017 R. Kiełbasa-Dziedziak

Czytaj więcej...Dzieci ze świetlicy przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia.

Na zajęciach uczniowie angażują się w prace plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej wykonano między innymi: aniołki, bombki, kolorowe łańcuchy, choinki, ozdobiono pierniki, itp., które wprowadziły świąteczny nastrój w naszej świetlicy.

Wychowankowie w tym okresie pamiętają również o osobach starszych w tym celu przygotowano wspólnie z opiekunami kartki świąteczne wraz z życzeniami dla pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w Nowym Sączu.

Na świetlicy zebrano również karmę dla psów ze schroniska w Starym Sączu.

Czytaj więcej...

Zabawa andrzejkowa w świetlicy

Utworzono: piątek, 15, grudzień 2017 R. Kiełbasa-Dziedziak

Czytaj więcej...Andrzejki kojarzą się wszystkim z magiczną nocą wróżb, podczas której można poznać swoją przyszłość. Jest to stary zwyczaj ludowy, gdzie wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania.

Wychowankowie naszej świetlicy również chcieli zajrzeć w swoją przyszłość i sprawdzić co ich czeka. W świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa aby wspólnie się pobawić, poczarować oraz powróżyć. Uczniowie dowiedzieli się co ich czeka w niedalekiej przyszłości i tej bardziej odległej. Czy wróżby się spełnią – czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Wszystkie wróżby przygotowane przez wychowawców świetlicy bardzo spodobały się dzieciom szczególnie, że była również zorganizowana dla uczniów wspólna zabawa przy dźwiękach wesołej muzyki.

Czytaj więcej...

ZDROWE ODŻYWIANIE

Utworzono: wtorek, 07, listopad 2017 R. Kiełbasa-Dziedziak

Czytaj więcej...Uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę do sklepu owocowo-warzywnego, w trakcie której wykazali się bardzo dobrą znajomością owoców i warzyw. Na świetlicy przeprowadzono rozmowę na temat roli owoców i warzyw w życiu każdego człowieka, gdyż prawidłowe odżywianie stanowi bazę, na której spoczywa rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny dziecka.

Przeprowadzono również konkurs kulinarny: "Moja kanapka i sałatka owocowa". Największą satysfakcję sprawiła dzieciom zabawa, w której mogli poczuć się jak mali kucharze oraz konsumpcja samodzielnie przygotowanych potraw. Zaangażowanie dzieci sprawiło wszystkim ogromną satysfakcję.

Poniższe zdjęcia pokazują efekty wspólnych działań.

Czytaj więcej...

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Utworzono: niedziela, 05, listopad 2017 R. Kiełbasa-Dziedziak

Czytaj więcej...Wychowankowie świetlicy pamiętają o bliskich zmarłych.

Czytaj więcej...

Jesień w świetlicy

Utworzono: niedziela, 29, październik 2017 R. Kiełbasa-Dziedziak

Czytaj więcej...Wrzesień jest miesiącem, w którym piękne barwy jesienne powoli pokrywają otaczający nas świat.

Wychowankowie świetlicy wraz wychowawcami obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie podczas zabaw na podwórku szkolnym jak również w trakcie wycieczek plenerowych po okolicy.

Czas w naszej świetlicy umilały nam prace plastyczne inspirowane tą piękną porą roku wykonywane w czasie przeprowadzonych na zajęciach świetlicowych konkursów:

„Pani jesień”, „Kompozycje i bukiety z liści jesiennych”, „Rozpoznawanie podstawowych gatunków drzew po kształcie liści i owoców” – konkurs przyrodniczy, „Grzyby jadalne i trujące” – konkurs przyrodniczy.

Uczniowie wykonywali również z darów jesieni jeżyki, ludziki, zwierzęta, grzyby, itp.

Kreatywność naszych dzieci jest godna podziwu.

Czytaj więcej...

To już wiosna!

Utworzono: środa, 05, kwiecień 2017 B.Wójs

Czytaj więcej...To już wiosna!

Świetlica przygotowuje się już do świąt wielkanocnych. Dzieci wykonują ozdoby świąteczne. Zdobią jajka różnymi technikami, wykonują koszyczki, zające i baranki. Biorą udział w licznych konkursach związanych ze świętami. W zeszłym tygodniu zorganizowaliśmy też konkurs na najładniejszą świetlicową palmę.