Copyright © 2000-2018   Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu

Świetlica

Gdy nie ma obok Ciebie Twojego rodzica,
zabawę i jedzonko zapewni Ci świetlica.

Świetlica szkolna znajduje się w budynku przy ulicy Kochanowskiego. Otwarta jest od 6.30 - 17.00.

Oprócz dzieci stale uczęszczających, opieką objęte są również te, które oczekują na lekcje czy spóźnionych rodziców.

Tutaj uczniowie odrabiają zadania - niektórym wychowawczynie na bieżąco pomagają lub prowadzą dla nich zajęcia wyrównawcze. Mogą korzystać z komputerów, licznych gier planszowych, edukacyjnych, bawić się zabawkami, oglądać filmy na DVD, słuchać radia i czytać książki ze świetlicowej biblioteczki, jak również uczestniczyć w zajęciach ruchowych na boisku szkolnym, sali gimnastycznej bądź ogródku jordanowskim.

Nie brakuje także gier i zabaw integracyjnych, które budują właściwe relacje wewnątrz grupy, zabaw relaksacyjnych i pobudzających do logicznego myślenia.

Sale upiększa dekoracja tworzona w zależności od pór roku i ważnych wydarzeń okolicznościowych oraz galeria prac dzieci - laureatów konkursów świetlicowych i bieżących prac tematycznych. Ciekawostką jest kącik aktywnego dziecka - drzewka, na których zawieszane są listki za wzorowe i negatywne zachowania.

Panuje tu przyjazna atmosfera, bo panie gołębie serduszka mają!

Świetlica

JESTEŚMY PRZYJACIÓŁMI KSIĄŻKI

Utworzono: wtorek, 17, kwiecień 2018 B. Wójs

Czytaj więcej...Dzieci ze świetlicy mają możliwość zapoznania się z nowościami czytelniczymi podczas regularnych wyjść do Sądeckiej Biblioteki Publicznej (Oddział dla Dzieci), a także biorą udział w licznych konkursach czytelniczych i plastycznych, doskonalą technikę czytania zapoznają się z treściami książek, legendami, kolorują swoich ulubionych bohaterów literackich.

Dzieci wykonały zakładki do książek, które będą wykorzystane podczas pasowania na czytelników klas I. 

Czytaj więcej...

Zabawy klockami

Utworzono: sobota, 24, luty 2018 K. Załubska

Czytaj więcej...Wśród wielu zabawek, które dzieci wybierają najczęściej na świetlicy są klocki. Jest to przyjemna forma relaksu z tych tzw. bawiących i uczących. Dzieci budując rozwijają swoją wyobraźnię, kreatywność czy też sprawność manualną i wzrokową. Wspólne budowanie uczy dzielenia się i współdziałania. Dzieci z naszej świetlicy są bardzo kreatywne i radosne kiedy bawią się klockami.

Czytaj więcej...

Język francuski na świetlicy

Utworzono: sobota, 24, luty 2018 K. Załubska

Czytaj więcej...Na świetlicy odbywają się zajęcia z języka francuskiego prowadzone przez nauczyciela romanistę panią Krystynę Załubską. Dzieci poznają podstawowe zwroty i słownictwo z zakresu tego języka, uczą się wyliczanek i piosenek. Mają także okazję poznać Francję, słynne miejsca, zabytki, postaci czy też potrawy.

Czytaj więcej...

Zabawa karnawałowa

Utworzono: sobota, 17, luty 2018 R. Kiełbasa-Dziedziak

Czytaj więcej...05.02.2018 r.  w świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy. W zabawie brały udział dzieci uczęszczające do naszej świetlicy. Wprowadzeniem w atmosferę karnawału było rozwiązywanie przez uczniów labiryntów i rebusów o tematyce związanej z karnawałem, a następnie dzieci wykonywały  maski i korony, w których wystąpiły na balu.

Nie zabrakło wspólnych tańców, zabaw oraz konkursów przeplatanych słodkim poczęstunkiem. Program zabawy obejmował między innymi konkursy  z balonami, jajko na łyżce, fryzjer, piłka do środka koła, itp. Wszystkie konkursy i zabawy ruchowe cieszyły się dużym powodzeniem. Dekoracja sali, różnorodność propozycji tańców, zabaw i utworów muzycznych sprawiła, że udało nam się stworzyć wspaniałą karnawałową atmosferę.

W radosnym nastroju pożegnaliśmy karnawał.

Czytaj więcej...

Święta tuż tuż

Utworzono: czwartek, 21, grudzień 2017 R. Kiełbasa-Dziedziak

Czytaj więcej...Dzieci ze świetlicy przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia.

Na zajęciach uczniowie angażują się w prace plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej wykonano między innymi: aniołki, bombki, kolorowe łańcuchy, choinki, ozdobiono pierniki, itp., które wprowadziły świąteczny nastrój w naszej świetlicy.

Wychowankowie w tym okresie pamiętają również o osobach starszych w tym celu przygotowano wspólnie z opiekunami kartki świąteczne wraz z życzeniami dla pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w Nowym Sączu.

Na świetlicy zebrano również karmę dla psów ze schroniska w Starym Sączu.

Czytaj więcej...

Zabawa andrzejkowa w świetlicy

Utworzono: piątek, 15, grudzień 2017 R. Kiełbasa-Dziedziak

Czytaj więcej...Andrzejki kojarzą się wszystkim z magiczną nocą wróżb, podczas której można poznać swoją przyszłość. Jest to stary zwyczaj ludowy, gdzie wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania.

Wychowankowie naszej świetlicy również chcieli zajrzeć w swoją przyszłość i sprawdzić co ich czeka. W świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa aby wspólnie się pobawić, poczarować oraz powróżyć. Uczniowie dowiedzieli się co ich czeka w niedalekiej przyszłości i tej bardziej odległej. Czy wróżby się spełnią – czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Wszystkie wróżby przygotowane przez wychowawców świetlicy bardzo spodobały się dzieciom szczególnie, że była również zorganizowana dla uczniów wspólna zabawa przy dźwiękach wesołej muzyki.

Czytaj więcej...