ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3ns@poczta.pl, facebook.com/sp3.nowysacz, Biuletyn Informacji Publicznej

Życie na gorąco

Powitanie i … Ślubowanie

WioLeg
Kategoria:

Czytaj więcej...3 września w szkole znowu zrobiło się gwarno. Każdy spieszył na spotkanie ze swoją klasą i wychowawcą :-).

Uczniowie kl. IIa i IIIb przywitali najmłodszych zabawnymi piosenkami i wierszykami, a potem odbyła się uroczystość ŚLUBOWANIA i PASOWANIA pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Kochanowskiego. Patron szkoły dokonał pasowania, a Dyrektor – Andrzej Hasslinger - serdecznie pogratulował i wręczył pamiątkowe dyplomy. Przed Sztandarem Szkoły uczniowie klas pierwszych przyrzekli dbać o dobre imię szkoły, okazywać każdemu szacunek, a swoją nauką i zachowaniem sprawiać wszystkim radość. Po tych słowach lekko zrobiło się na sercach nie tylko rodzicom, ale i wychowawcom – p. E. Chronowskiej (Ia), p. D. Hasslinger (Ib) i p. B. Rams (Ic) :-).

Życzymy Wam, aby każdy dzień spędzony w szkole był dla Was RADOSNYM przeżyciem!!!

Z bijącym sercem stoicie przed szkołą...
Jak wam tu będzie? Wesoło! Wesoło! :)

Czytaj więcej...

Ojczyzna w poezji

WioLeg
Kategoria:

Czytaj więcej...30 maja w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Myśląc Ojczyzna...”, w którym uczestniczyli recytatorzy z sądeckich szkół podstawowych (kl. IV – VII).

Interpretacje utworów oceniało Jury w składzie - p. Lucyna Janczy (Sądecka Biblioteka Publiczna), p. Renata Bałuka (SP3) i p. Wacław Jagielski (malarz, poeta).

OTO WYNIKI:

I miejsce - Sara Sobczak - SP9

II miejsce -  Ewelina Boczarska - SP3

III miejsce:
- Dominika Stabrawa - SP18
- Maciej Kożuch - SP 3

Wyróżnienia:
- Bartłomiej Wysowski - SP7
- Wanessa Jarząbek - SP9
- Julia Nazimek - SP18
- Krystian Gizicki - SP18

Czytaj więcej...

Poetycki obraz Ojczyzny

WioLeg
Kategoria:

Czytaj więcej...10 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Myśląc Ojczyzna…”, w którym wzięło udział 14 uczniów z kl. IV – VII. Interpretacje wierszy oceniane były przez  p.A. Wojtas p. J. Cygnarowicz i W. Nogę.

Oto ZWYCIĘZCY tegorocznego konkursu:
Ewelina Boczarska (Vc)
Jakub Frelich (Vb)
Maciej Kożuch (VIa)

WYRÓŻNIENIA otrzymali:
Natalia Knieć (Vc)
Gabriela Dybowicz (Vc)
Emilia Pasionek (Vc)
Aleksandra Baczyńska (VIa)
Marcin Pancerz (VIa)

Serdecznie Wam gratulujemy!

Czytaj więcej...

Słodka wycieczka ...

U. Czerwenka-Kędzior
Kategoria:

Czytaj więcej...Dnia 25 kwietnia klasy 4a, 4c i 4d odbyły wycieczkę do Jasła i Krosna.

W Muzeum Lizaka w Jaśle dzieci miały możliwość pogłębiania wiedzy na temat rodzajów cukrów, aromatów, barwników, rysu historycznego, dostępności  i pochodzenia słodyczy, smakowania surowców służących do wyrobu słodyczy, wąchania aromatów, oglądania prezentacji multimedialnych, dotykania urządzeń, ale przede wszystkim stworzenia swoich własnych, samodzielnie wykonanych lizaków. Na terenie Muzeum znajdują się autentyczne urządzania przemysłowe, na których były i są wytwarzane lizaki i karmelki.

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to pierwszy w Polsce obiekt turystyczno-kulturalny w interaktywny sposób prezentujący tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Dzieci podziwiały najcenniejsze dzieła szklanej sztuki, poznały właściwości szkła, przeprowadzając samodzielnie eksperymenty na szklanych rekwizytach (m.in. soczewki, kalejdoskop, światłowody). Uczniowie na własne oczy zobaczyli sposób produkcji szkła, a na koniec uczestniczyli w warsztatach malowania szklanych obrazków. Dzieci nanosiły przygotowane wcześniej wzory zwierząt, roślin lub postaci na szkło, a następnie powstałe kontury wypełniały farbami. W ten sposób powstały szklane obrazy, które po wyschnięciu otrzymały jako pamiątkę z pobytu w Centrum wraz ze szklanym medalem.

Czytaj więcej...

21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu

M. Cużytek
Kategoria:

Czytaj więcej...Jak co roku, uczniowie klas gimnazjalnych obchodzili Dzień Życzliwości. W kolorowym pochodzie,  prowadzonym przez Królową Życzliwości, przeszli ulicami naszego miasta rozdając przechodniom drobne upominki - jabłka, lizaki, cukierki. Przekazywali uśmiechy i miłe życzenia. Po drodze odwiedzili najmłodszych uczniów swojej szkoły uczących się w Filii przy ulicy Kochanowskiego. Mówili dzieciom o tym święcie, pytali, co to jest życzliwość oraz rozdawali malowanki i słodycze.  Odwiedzili także redakcję Gazety Krakowskiej. Na terenie szkoły zorganizowano happening polegający na układaniu haseł z puzzli oraz malowaniu plakatów z synonimami słowa życzliwość.

Organizatorzy: Marzena Cużytek, Sylwia Hyży, Dorota Makulak, Grażyna Stamirska-Staszek wspólnie z uczniami klasy 3B: Dominika Baran, Natalia Hadała, , Paweł Jargut, Maria Jojczyk, Jakub Liber, Jakub Łukasik, Karolina Najduch, Kaja Oleksy,  Weronika Tucholska.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

Olimpiada historyczna

M. Tyliszczak-Słyś
Kategoria:

Czytaj więcej...W dniu 14 listopada w naszej szkole została przeprowadzona OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MITOLOGICZNA „OLIMPUS”. Wzięło w niej udział 15 uczniów z klas piątych i szóstych.
Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.